Wo 17 december 1987 141 Ter plaatse zou ook een snelheidsbeperking van 50 km per uur ingevoerd kunnen worden. Reclamant wijst nogmaals op de grote consequenties die de voorgenomen ontsluitingsroute voor de Maaslaan zal hebben. Er zijn zijns inziens goede verkeersveilige alternatieven. Aan de plicht, een zo goed mogelijke verkeersstructuur aan een nieubouw- wijk te geven, met zo min mogelijk nadelige consequenties voor het we- gennet in bestaande woonwijken, wordt met het ontwerpbestenmingsplan niet voldaan. Waar een wil is, is een rechtstreekse ontsluitings-)weg. Met betrekking tot de vermeende onmogelijkheid voor de Rivierenwijk om de toenemende verkeersintensiteit te verwerken, wordt verwezen naar het- geen terzake bij de behandeling van bezwaarschrift nr. 1 is gesteld. Van verkeersonveiligheid is momenteel geen sprake en de voorgenomen maat- regelen, (zie hiervoor de behandeling van bezwaarschrift nr. 2) recht- vaardigen de opvatting dat ook in de toekomst een verkeersveilige situa- tie zal blijven bestaan. Voorzover reclamant meent schade te lijden door gevolgen voortvloeiende uit de voorgenomen nieuwbouw, kan hij een beroep doen op toepassing van artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Hoewel formeel het Merwedeplantsoen is aangewezen op een functie te gaan vervullen in de ontsluiting van het bouwplan Groenenhoven is het niet ondenkbaar dat een deel van het aan de nieuwe woonlocatie verbonden ver- keer gebruik gaat maken van andere straten dan het Merwedeplantsoen. Een mogelijkheid daartoe vormt de Maaslaan, die eveneens een rechtstreek- se verbinding vormt tussen het plangebied en de Rijnlaan en thans iets meer dan 200 mvt per dag verwerkt. Het op voorhand al invoeren van maat- regelen die dat moeten voorkomen wordt niet zinvol geacht. Afgewacht zal worden hoe het verkeer zich, na realisering van de nieuw- bouw gaat gedragen. Op basis van een vergelijking van de bestaande situa- tie met de dan ontstane situatie zal beoordeeld worden of, en zo ja welke, aanvullende maatregelen nodig zijn. Er wordt wat dat betreft niet direct gedacht aan êAnrichtingverkeer en parkeerverboden. Ten aanzien van de vergelijking met de Geleerdenwijk wordt het volgende opgemerkt. De Geleerdenwijk heeft 800 woningen, 2 scholen en een buurt- -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 15