Wo 17 december 1987 141 winkelcentrum en kent twee wegen welke een aansluiting geven op een weg van "hoge orde": de Eykmanlaan en de Hugo de Grootlaan welke aansluiten op de Herenweg die in het VSP de functie van stadsstructuurweg heeft ge- kregen. De întensiteit op deze ontsluitingswegen bedraagt 3500 mvt resp. 700 mvt. De ontsluiting van de Rivierenwijk vindt aan de westzijde plaats via de Amstelbrug op de leidsevaartweg welke in het VSP is aangewezen als wijkstructuurweg en aan de oostzijde via de Rijnlaan op de Herenweg. Vanwege de ligging functioneert de route Rijnlaan-Amstellaan niet alleen a's ontsluiting voor de Rivierenwijk maar ook als verbinding tussen de Leidsevaartweg en de Herenweg. Hoewel het in het onderhavige geval primair gaat om de vraag of de Ri- vierenwijk in staat is het extra verkeer vanwege de nieuwbouw op een acceptabele wijze te verwerken steekt de Rivierenwijk ten aanzien van de ontsluiting niet ongunstig af in vergelijking met de Geleerdenwijk. De kosten van een rechtstreekse ontsluiting op de Herenweg kunnen theo- retisch inderdaad op het bouwplan afgewenteld worden. Ook is er bij Rijkswaterstaat geen formeel schriftelijk verzoek ingediend. Enige tijd geleden is in een ander verband vanwege de enorme financiële consequgn- ties afgezien van het aanbod van Rijkswaterstaat de Herenweg aan de ge- meente over te dragen. Het instellen van een maximum snelheid van 50 kmh buiten de bebouwde kom is in de onderhavige situatie niet aan te bevelen. Nadrukkelijk wordt hierbij opgemerkt dat het totaal aan bezwaren m.b.t. een aansluiting op de Herenweg reden is geweest af te zien van een der- gelijke mogelijkheid in relatie met het feit dat het Merwedeplantsoen geschikt geacht wordt om het extra verkeer te verwerken indien de straat met beperkte kosten heringericht zou worden. 12. De heer FWiersma en 9 andere buurtbewoners. a. Reclamanten maken bezwaar tegen de voorgenomen woningbouw als zodanig. Hierbij wordt aangevoerd dat de bebouwing in de naaste toekomst zal leiden tot landschapsverdichting en aantasting van de nog resterende °Pen ruimte. Doordat alle verkeer langs de achterzijde van de wonin- gen aan de Eemlaan zal worden geleid, zal de privacy van de bewoners van die laan ernstig worden aangetast en zal er geluidoverlast ont- staan. Bovendien wordt een waardevermindering van de panden aan de Eemlaan gevreesd. -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 16