Wu 17 december 1987 141 b. De bezwaren richten zich voorts tegen de voorgenomen ontsluitingsrou- te, waarbij gewezen wordt op de te verwachten onveilige situatie op het Merwedeplantsoen en de toename van het verkeer van meer dan 100%. Het gemeentelijk standpunt dat een afzonderlijke aansluiting op de Herenweg de verkeersveiligheid niet ten goede komt, wordt onvoldoende onderbouwd geacht. In de toelichting is de gesuggereerde groene golf niet overwogen; bovendien kan de grens van de snelheidsbeperking een- voudig opgeschoven worden. De afwijzing van de genoemde drie alterna- tieven voor een ontsluiting is onvoldoende gemotiveerd. Reclamanten zijn de mening toegedaan dat de belangen van de huidige bewoners van de Rivierenwijk op een tweede plaats komen. ad a. Zoals ook in de toelichting vermeld is, wordt het te bebouwen terrein thans aan vier zijden door bebouwing omgeven, daargelaten dat de bebou- wing langs het zuidelijk deel van het terrein, i.c. de bloembollenop- slag niet geheel volledig is. Van een verdere landschapsverdichting en 'aantasting van de nog resterende open ruimte, zoals de gronden ten wes- ten van de Leidsevaart en de buitenplaats Groenendaal is, gelet hierop, dan ook geen sprake. Om overlast vanwege het verkeer voor de woningen aan de Eemlaan en het verlies van privacy tot een minimum te reduceren, zal een royale groen- strook langs de gehele ontsluitingsroute worden aangelegd. Voor wat be- treft de beplanting hiervan zal nog nader overleg worden gevoerd met de betrokken bewoners. Indien schade wordt verondersteld door de voorgeno- men nieuwbouw kan een beroep gedaan worden op artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. ad b. Voor wat betreft de verwachte verkeerstoename kan verwezen worden naar de behandeling van bezwaarschrift nr. 1. Hierin, alsmede bij de beant- woording van de bezwaarschriften 7 en 11 is tevens nader aangegeven waarom de alternatieve ontsluitingsroutes zijn afgewezen. gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 25 november 1987; -15-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 17