Wo 17 december 1987 141 dat de inhoud van de bezwaarschriften als volgt kan worden samengevat, terwijl de bezwaren kunnen worden beantwoord, zoals achter de verkorte inhoud is vermeld; 1. Familie Van Katwijk. Bezwaar wordt gemaakt tegen de ontsluiting via het Merwedeplantsoen tengevolge waarvan ook de Rijnlaan meer verkeer te verwerken zal krij- gen. Doordat deze laan de enige verbinding is tussen de Herenweg en de leidsevaart, wordt nu al veel last van zwaar wegverkeer ondervonden, vooral in de ochtenduren. Gepleit wordt voor een directe verbinding van het plan met de Herenweg, dan wel via een brug over de Leidsevaart met de Leidsevaartweg. Theoretisch zijn er vier mogelijkheden m.b.t. de ontsluiting van de in het bestemmingsplan opgenomen nieuwbouwlocatie Groenenhoven; - via het bestaande pad direct ten noorden van perceel Herenweg 43 rechtstreeks op de Herenweg; *- via de inrit van de Firma Nelis direct ten noorden van de bedrijfsbe- bouwing aan de Herenweg; - vanaf de Herenweg via het toegangspad naar en over het terrein van de Volkstuinvereniging Groenendaal; - via de Schielaan en het Merwedeplantsoen naar de Rijnlaan. De eerste drie mogelijkheden, rechtstreeks ontsluiten op de Herenweg, stuiten, zoals reeds gesteld in de toelichting op het ontwerp-bestem- mingsplan, op grote bezwaren (eigendomssituatie, kosten, stedebouwkundi- ge aspecten). Rijkswaterstaat, als beheerder van de Herenweg, is van me- ning dat een nieuwe aansluiting op de Herenweg niet in het belang is van de verkeersvei1igheid. Niet alleen vanwege de verkeersintensiteit maar ook vanwege het feit dat een eventuele aansluiting buiten de bebouwde kom zou komen te liggen alwaar een maximum snelheid van 70 kmh geldt. De vierde mogelijkheidvia Schielaan, Merwedeplantsoen en Rijnlaan naar enerzijds de Herenweg en anderzijds de Leidsevaartweg, kent deze bezwa- ren niet of in veel mindere mate. De verkeersintensiteit in het Merwedeplantsoen bedraagt thans (medio 1987) 500 motorvoertuigen per etmaal in twee richtingen samen. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 5