Wo 17 december 1987 141 De bouw van 108 woningen in Groenenhoven zal tot gevolg hebben dat er per etmaal 700 mvt mêér door de buurt gaan rijden. Hoewel niet ontkend kan worden dat er relatief gezien sprake is van een forse toename zijn de absolute aantallen, ook in de toekomst, als laag aan te merken. Mede gezien de bestaande klachten ten aanzien van de verkeerssituatie in het Merwedepiantsoen, is gemeend een gedeelte van de Schielaan en het ge- hele Merwedeplantsoen in het kader van de voorgenomen nieuwbouw opnieuw in te richten. Een plan hiertoe is, na de gebruikelijke inspraak, recent vastgesteld. Vanwege de huidige en toekomstige verkeersintensiteit in relatie met de bestaande situatie in de Schielaan en het Merwedeplantsoen en de voorge- nomen herinrichting, is de keuze, deze straten een functie te laten ver- vullen in de ontsluiting van de nieuwbouwlocatie, alleszins redelijk te noemen. Met betrekking tot de opmerking dat een ontsluiting via het Merwedeplant- soen ook meer verkeer in de Rijnlaan zal veroorzaken, wordt het volgende opgemerkt. In het Verkeersstructuurplan is de Rijnlaan aangewezen als "buurtontsluitingsweg"De daaraan gekoppelde indicatieve toegestane.ver- keersintensiteit bedraagt 2000-5000 mvt per etmaal. Thans bedraagt de verkeersintensiteit in de Rijnlaan 3000 mvt. Ook met een toename van 700 mvt vanwege de nieuwbouw blijft de intensiteit in de Rijnlaan bin- nen de gestelde grenzen. Een ontsluiting door middel van een directe verbinding van het plan via een brug over de Leidsevaart rechtstreeks op de Leidsevaartweg stuit op nog meer bezwaren dan die voor een rechtstreekse aansluiting op de Heren- weg gelden. 2. Vereniging van eigenaren van het flatgebouw "Merwedeplantsoen nr. 1". Reclamanten maken bezwaar tegen de geplande ontsluitingsweg ten behoeve van het nieuwbouwplan. De nu reeds onveilige verkeerssituatie hoek Rijnlaan/Merwedeplantsoen en hoek Merwedeplantsoen/Schielaan zal door het toenemende verkeer tot een levensgevaarlijke situatie leiden. De bereikbaarheid van de garages zal voor de veelal bejaarde bewoners van flat nummer I moeilijk, zo niet gevaarlijk worden. Voorts zal er een toename van geluidoverlast ontstaan op de naar het -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 6