Wo 17 december 1987 141 1. INLEIDING Het voorliggende bestemmingsplan Groenenhoven regelt de bestemmingen en het gebruik van gronden gelegen ten zuiden resp. ten oosten van het woongebied rond de Eemlaan resp. de Linge, alsmede van enige percelen langs de Herenweg en de Manpadslaan. Voor de ligging en begrenzing van het gebied zij verwezen naar figuur 1. Voor het plangebied vigeert thans het bestemmingsplan Manpadslaan-Noordzijdezoals dit op 18 mei 1978 door de gemeenteraad werd vastgesteld. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland verleenden bij hun besluit van 19 juni 1979 gedeeltelijke goedkeuring aan het plan. Bij Koninklijk Besluit van 21 januari 1983 verkreeg het bestemmingsplan rechtskrachtDoor de Kroon werd aan een deel van de voorschriften en een deel van de plankaart goedkeuring onthouden. De strekking van het bestemmingsplan Groenenhoven kan als volgt kort worden omschreven: het voldoen aan de Kroonuitspraak betreffende het plan Manpadslaan-Noorzijde waaraan gedeeltelijk goedkeuring is onthouden, zoals vervat in het Koninklijk Besluit en in samenhang daarmee de bouw van bedrijfshallen aan de Herenweg. het bieden van de juridisch-planologische grondslag voor de bouw van 109 woningen in het noordelijk plan- deel het regelen van het aangelegde volkstuinencomplex, van de bedrijfsbebouwing op het aangrenzende bloembollen- bedrijf en de uitbreiding van de bestaande horecavoor- ziening, gedeeltelijk) gerealiseerd via artikel 19 WRO-procedures -70-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 72