Wo 17 december 1987 141 2. PLANBESCHRIJVING Onderstaand wordt de strekking van het bestemmingsplan Groenenhovenzoals in de Inleiding werd vermeld, nader uiteengezet Koninklijk Besluit Gedeputeerde Staten onthielden bij hun besluit van 19 juni 1979 onder meer hun goedkeuring aan de bestemming "TVnbachte- lijke bedrijven" en "volkstuinen" op gronden gelegen aan de Herenweg. Het betreft hier percelen in eigendom van het voormalige bloembollenbedrijf J. Roozen b.v. Het bedrijf bleek, gelet op het verouderde karakter en het geringe areaal aan beteel- bare grond, niet langer op een bedrijfseconomisch verant- woorde wijze te exploiteren. Vanuit de bloembollenbranche bleek er ook geen belangstelling te bestaan de bedrijfs- gebouwen en de bijbehorende gronden over te nemen of anders- zins in gebruik te nemen. Geconstateerd kan dus worden, dat de agrarische functie van de betrokken gronden verloren is gegaan, hetgeen, gelet op de snelle ontwikkelingen in de bloembollencultuurin de streek een veel voorkomend verschijnsel is. Teneinde verpaupering van de gebouwen en omliggende gronden te voorkomen, verzocht de fa. Roozen het gemeentebestuur om een beperkte bedrijfsbestemming voor de opstallen en een deel van de omliggende gronden en een recreatieve bestemming voor de ten zuiden van het gebouwencomplex gelegen gronden. Het gemeentebestuur was bereid aan een dergelijke ontwikke- ling zijn medewerking te verlenen en gaf in het bestemmings- plan Manpadslaan-Noordzijde aan de betreffende gronden de bestemmingen "Ambachtelijke bedrijven" met en zonder bebou- wing en "Volkstuinen" In hun voornoemd besluit onthielden Gedeputeerde Staten hieraan hun goedkeuring. Hun motivering was daarbij dat in het streekplan Zuid Kennemerland het plangebied is aange- wezen voor beperkt agrarisch bedrijf en dat aan de nog aanwezige open relatie tussen de Herenweg en het landgoed Leiduin een grote landschappelijke waarde moet worden toegekend. De gewraakte bestemmingen zouden het karakter van het gebied te zeer aantasten. De Kroon overwoog in zijn besluit van 21 januari 1983, naar aanleiding van de door de gemeenteraad van Heemstede en de fa. Roozen ingediende beroepschriften, het volgende. De Herenweg heeft ter plaatse van het plangebied, gezien de aanwezige woon- en bedrijfsbebouwinggeen duidelijk agra- risch karakter, zodat een bedrijfsbestemming ten behoeve van een groothandelsbedrijfzoals in het plan was geprojec- teerd, in beginsel niet onaanvaardbaar is te achten. Het realiseren van bebouwing op het onbebouwde terrein ten westen van de bestaande bebouwing, zou evenwel leiden tot -72-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 74