■i^n Wo 17 december 1987 141 Geprojecteerde woninqbouw In het noordelijk deel van het plangebied is de bouw van 109 woningen geprojecteerd Woningbouw in Groenenhoven leidt niet tot een verdere verdichting van het landschap of een aantasting van de open ruimte tussen het parkgebied van de buitenplaats Groenendaal en de gronden ten westen van de Leidsevaart. Het terrein wordt reeds aan vier zijden door bebouwing omgeven. Aan de noordzijde de woonbebouwing aan de Eemlaan, aan de westkant de woonbebouwing aan de Linge, in het zuiden door een bloembollenopslag waarin 's winters getennist wordt en in het oosten door woonbebouwing langs de Herenweg. Alhoewel in het streekplan de lokatie niet als woongebied staat aangegeven, rechtvaardigt de specifieke terreinsituatie namelijk omsloten door de bebouwing en volledig aan de noord- en westzijde grenzend aan bestaande woongebieden, het gebruik maken van de interpretatie-vrijheid, die het streekplan biedt. Dit mede door het feit dat vrijwel geen lokaties in Heemstede meer aanwezig zijn waar complexgewijze woningbouw mogelijk is, zonder aantasting van de landschap- pelijke kwaliteiten. Na de realisatie van het bestemmingsplan Linge betekent deze bouwlokatie de ruimtelijke afronding van de Rivierenwijk (zie fig. 2). Het nieuwe woongebied zal voor gemotoriseerd verkeer via het Merwedeplantsoen op de Herenweg worden aangesloten. Als "achteruitgang" is in het plan tevens nog voorzien in een verbinding met de Linge, welke bedoeld is voor langzaam verkeer. Bij calamiteiten echter kan gemotori- seerd verkeer hiervan eveneens gebruik maken. De belangrijk- ste toegang van het woongebied wordt van royale beplantings- stroken voorzien, waardoor de visuele hinder voor bestaande woningen tot een minimum wordt beperkt. Voor voetgangers zijn verbindingen geprojecteerd naar de Herenweg (bos Groenendaalde Eemlaan en de Linge. De opzet van het plan is zodanig dat de zuidrand van het gebied maximaal wordt benut. Daartoe is een meandervormige structuur ontworpen. Vanuit de Rivierenwijk zal daardoor een gevarieerd beeld van woningen, afgewisseld met groene open ruimten ontstaan. De interne ontsluiting is aan de noordzijde van het nieuwe woongebied gedacht, waardoor ook de afstand tot de bestaande woningen in de Rivierenwijk zo groot mogelijk kan zijn. Door de stedebouwkundige opzet, de grote variatie in woning- typen (3 typen met ieder 5 varianten, dus 15 mogelijk- heden!) en de daarmee samenhangende architectuur is massali- teit en grootschaligheid vermeden. De dichtheid van de geprojecteerde woningbouw stemt overeen met die van de omringende Rivierenwijk. In het plan is voorzien in 153 parkeerplaatsen op basis van de norm 1,4 parkeerplaats/woningDe parkeerplaatsen op eigen erf zijn voor 75 meegeteld. Daar waar voor een garage een opstelplaats voor een auto aanwezig is, is deze als een parkeerplaats gerekend. De woningen zullen, tenzij nog (premie-C) contingenten beschikbaar komen, ongesub- sidieerd worden gerealiseerd. -74-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 76