W o 17 december 1987 141 Ontsluitinq Bij het ontwerpen van het voorliggende bestemmingsplan is uitgegaan van ontsluiting via het Merwedeplantsoen Naar aanleiding van discussies bij de openbare behandeling van het ontwerpplan is een drietal alternatieve ontslui- tingsmogelijkheden onderzocht: a. via het bestaande pad direct ten noorden van het perceel Herenweg 43; b. via de inrit van de firma Nelis, direct ten noorden van de bedrijfsgebouwen; cvia het toegangspad naar en over het terrein van de Volkstuinvereniging Groenendaal. Aan deze alternatieven kleven grote bezwaren, uiteenlopend van eigendomssituaties tot ongewenste aanpassing van het stedebouwkundig plan. Met Rijkswaterstaat is overleg gepleegd over de ontsluiting van het plan op de Herenweg. Het bestemmingsplan voorziet in de buw van 108 wonignen. De toename van het aantal verkeersbewegingen wordt geraamd op 700 motorvoertuigen per etmaal. Een deel hiervan zal via de Herenweg, een ander deel via de Leidsevaartweg rijden. Geconcludeerd is dat de bestaande aansluiting op de Herenweg via het Merwedeplantsoen en de Rijnlaan de verwachte toename van het gemotoriseerd verkeer goed kan verwerken. Aan het realiseren van een afzonderlijke ontsluting kleven grote praktische bezwaren. Bovendien zou dit hoge kosten met zich meebrengen. Daarnaast zal een nieuwe, extra aansluiting op de druk bereden Herenweg de verkeersveiligheid niet ten goede komen. Volkstuinen De amateurtuindersvereniging "Groenendaal" heeft een tweetal complexen in gebruik aan de Manpadslaan en aan de Herenweg. Voor het complex aan de Manpadslaan is indertijd een proce- dure ex artikel 19 WRO gevoerd. In de huidige situatie is bebouwing op de volkstuinen slechts in zeer beperkte mate toegestaanVan de zijde van de volkstuinders bestaat echter grote behoefte aan de mogelijkheld van enige bescheiden bebouwing in de vorm van hobbykasjes en bergingen voor tuingereedschap. Bebouwing van het gehele volkstuincomplex zal een aantasting betekenen van de gevoelige landschappelijke situatie. Vandaar dat t.b.v. het complex aan de Manpadslaan vôor een beperkt gedeelte de bouw van hobbykasjes e.d. wordt mogelijk gemaakt, met dien verstande dat de bouw ervan slechts wordt toegestaan als voldaan is aan nader te stellen eisen betref- fende model, afmetingen en situering van de kasjes. Ten behoeve van de volkstuinders is in het complex aan de Herenweg een verenigingsgebouw aanwezig wat als zodanig is bestemd. In dit complex is, eveneens onder strikte voor- -76-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 78