Wo 17 december 1987 141 Merwedeplantsoen gerichte deel van de flat, alwaar de slaapkamers zijn gesitueerd. Reclamanten stellen dat de alternatieven niet goed zijn overxogen en pleiten voor de uitvoering van het in de toelichting onder C genoemde ontsluitingsplan, hetwelk verkeerstechnisch en bijna geheei op gemeen- tegrond uitvoerbaar is. Uit de verkeersongevallengegevens over de afgelopen jaren blijkt op geen enkele wijze dat er op genoemde punten sprake is van een onveilige situatie. Het totaal aantal geregistreerde ongevallen is uitermate ge- ring (slechts enkele in een periode van 5 jaar). Ook uit waarnemingen is ons niet gebleken dat de verkeerssituatie aldaar problematisch genoemd kan worden. Vanwege de voorgenomen herinrichting van de Schielaan (gedeeltelijk) en het Merwedeplantsoen is de verwachting dat ook in de toekomst de ver- keerssituatie aldaar t.a.v. de verkeersveiligheid aanvaardbaar genoemd kan worden. Zo voorziet het plan in een gewijzigde voorrangsregeling van *de aansluiting van het Merwedeplantsoen op de Rijnlaan en wordt de bocht Merwedeplantsoen-Schielaan beter vormgegeven. De klachten over de situatie vôôr de direct aan de weg gelegen garage- boxen zullen na realisering van het herinrichtingsplan tot het verleden behoren omdat het plan voorziet in het aanbrengen van een fysieke schei- ding tussen enerzijds de rijbaan en anderzijds de straatruimte welke be- stemd is voor het in- en uitrijden van de garageboxen. Door deze "nj- ruimteversmal1ing" wordt de oversteeksituatie eveneens verbeterd. De bestaande en toekomstige verkeersintensiteit in het Merwedeplantsoen is dermate gering dat er geen sprake is van geluidoverlast in de zin van de Wet Geiuidhinder Voor wat betreft de alternatieve ontsluitingsroutes wordt verwezen naar hetgeen terzake bij bezwaarschrift 1 is opgemerkt. 3 en 4, De heer W.A.M. van Leeuwen, namens de vereniqing van_eiagjiargn van het fixtnehouw "Merwedeplantsoen II" en "MerwedeplantsoenJH_. Het bezwaar van reclamanten geldt niet het bouwplan, doch de geplande ontsluiting van het bouwplan via de Rivierenbuurt en met name via het

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 7