Wo 17 december 1987 141 mag worden dat het plan hen geen aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen. De overige instanties hebben gereageerd zoals hierna verkort is weergegeven. Waar deze reakties een antwoord verlangen, is bij de desbetreffende passages daarop ingegaan. 1. Direkteur Provinciale Planologische Dienst Noord- Holland De direkteur deelt mede in beginsel in te kunnen stemmen met het ontwerp-bestemmingsplan waarmede onder meer de bouw van 108 woningen wordt beoogd en waarover reeds eerder overleg met zijn dienst plaatsvond. Verder merkt de direkteur op dat 'hoewel de beoogde woningbouw zowel in het oude als in het nieuwe streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied niet als woongebied is aangeduid, kan binnen het kader van de globaliteit van het streekplan de benutting van dit terrein naar mijn mening als een interpretatie van het streekplan worden gezien. In de toelichting dient duidelijk gemaakt te worden waarom een dergelijke afwijking van het streekplan noodzakelijk en aanvaardbaar is. De toelichting is aangepast. Ten opzichte van het plan zijn de volgende opmerkingen gemaakt 'Ik acht de afstand van de meest zuidelijke bebouwingsstrook ten opzichte van een bestaande waterloop te krap' De bebouwingsstrook is naar het noorden opgeschoven. De Direkteur is verder van mening dat zeer marginale speelgelegenheid in het geprojekteerde woongebied is opgenomen (bijv. geen trapveldje of anderszins). In het plangebied zijn groenvoorzieningen opgenomen welke onder meer ingericht zullen worden met speelvoor- zieningen voor kinderen tot 12 jaar. De omvang van het gebied laat geen grootschaliger voorzieningen toe. Voor de overige bewoners bestaan goede speel- en vrijetijdsmogelijkheden in het nabij gelegen park- en wandelbos Groenendaal en in het aangrenzende woongebied, met name Linge. De goede bereikbaarheid van deze voorzieningen is met behulp vaii bruggen en een apart voetpad gewaarborgd. Tenslotte biedt het plan de mogelijkheid aan de Manpadslaan een nieuwe woning toe te laten. Mijns inziens is dat alleen toelaatbaar indien een bestaande woning op dit perceel verdwijnt Het plan voorziet in nieuwbouw ter plaatse van het bestaande schuurtje. De bestaande woning is niet meer in het plan opgenomen en zal na realisering van de nieuwe woning dan ook worden afgebroken. -84-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 86