Wo 17 december 1987 141 Ten aanzien van de voorschriften wordt het volgende opge- merkt Aitikel 1 In verband met artikel 17 Xid 2.e dient een omschrijving van de begrippen woonschip en ligplaats opgenomen te worden. Tevens dient het nummer van de plankaart in dit artikel te worden gewijzigd. In de begripsomschrijving is omwille van de uniformi- teit en efficiëntie slechts het begrip woonschip opgenomen overeenkomstig overige in de gemeente geldende plannen. Het ontbreken van een omschrijving van het begrip ligplaats heeft niet eerder tot moei- lijkheden geleid. Het kaartnummer is aangepast. Artikel 5 Het Besluit categorie A-inrichtingen Wet geluidhinder is gewijzigd bij Besluit van 10 sept. 1985 Staatsblad 551. Dit dient volledigheidshalve in lid 3 te worden opgenomen. De direkteur merkt tevens op dat de Wet op de Ruimtelijke Ordening geen regeling biedt voor de in lid 7 staande aspekten. De milieuwetgeving is hiervoor het aangewezen in- strument Lid 3 is overeenkomstig aangepast. Met betrekking tot lid 7 zij opgemerkt dat bedoelde nadere eisen gesteld kunnen worden bij de verlening van de vrijstelling als bedoeld in het zesde lid. Omwille van een goed gemeen- telijk R.O.beleid kan het noodzakelijk zijn met inachtneming van, maar naast de algemene voorschriften uit de milieuwetgeving in concrete gevallen een aantal eisen te kunnen stellen als het gevolg van het tegen- deel zou zijn dat vestiging ongewenst is en derhalve uitgesloten zou dienen te worden. Door het opnemen van deze bepaling wordt de werkbaarheid en flexibiliteit van het plan vergroot. Ter verduidelijking is in lid 7 alsnog een verwijzing naar de in lid 6 bedoeld vrij- stelling opgenomen. Artikel 8 De direkteur vraagt, naar aanleiding van een verwijzing naar lid 4 sub a, op welke wijze burgemeester en wethouders nadere eisen kunnen stellen inzake de situering van erfaf- scheidingen. Deze opmerking berust op een misverstand. De verwijzing betreft niet lid 4 sub a echter lid 4 sub b. Artikel 13 Gemeend wordt dat burgemeester en wethouders niet bevoegd zijn nadere eisen te stellen aan het type en het model van op te richten hobbykasjes. Deze bevoegdheid dient nader geobjektiveerd te worden. -85-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 87