17 december 1987 141 de toelichting geconstateerde peil van NAP -0.64 kunnen voorkomen "De planbeschrijving geeft op geen enkele wijze inzicht in de aanleghoogte van het toekomstige maaiveld. Een droogleg- ging van 0.50 m is mijns inziens onvoldoende. Tevens is het gewenst dat wordt aangegeven hoe het rioleringsstelsel in principe wordt ingericht (gemengd of gescheiden) en waarnaar de zogenaamde droogweer-afweer geschiedt". Het toekomstige maaiveld zal een drooglegging krijgen van ca. 1.20 m. Ten aanzien van de riolering wordt uitgegaan van een gemengd systeem wat aangesloten wordt op het bestaande rioolsysteem van het gebied Linge. 7. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Qmstreken. De Kamer acht het onjuist dat op grond van artikel 5 lid 7 van de voorschriften burgemeester en wethouders vervolgens aan categorie 1 en 2 bedrijven nog nadere eisen kunnen stellen met betrekking tot geluidproduktieverkeersaantrek- kende werking, produktie en verwerking van afvalwater, alsmede met betrekking tot milieubelastende faktoren in het algemeen indien dat bedrijf over de benodigde milieu- vergunningen beschikt. Naar het oordeel leidt een dergelijke bepaling tot rechtson- zekerheid. Gezien de ligging van het bedrijventerrein enerzijds aan de Herenweg, anderzijds temidden van hoogwaardige natuur- en landschapsgebiedenis een aantal nadere toetsingscriteria opgenomen. Zoals uit de toelichting (pag.5) blijkt kunnen deze nadere eisen slechts gesteld worden aan de in lid 6 middels vrijstelling toegelaten categorie 3 en 4 bedrijven welke gelijkwaardig zijn met categorie 1 of 2. Deze eisen kunnen als voorwaarde aan de vrijstelling worden gekoppeld zie ook nr.6). Ter verduidelijking is in lid 7 alsnog een verwijzing naar de in lid 6 bedoelde vrijstelling opgenomen. 8. Rijksconsulent voor Handel, Ambacht en Diensten in Noord-Holland. Opgemerkt wordt dat in artikel 5 (bedrijven) onder bepaalde voorwaarden vrijstelling verleend kan worden voor vestiging van bedrijven uit de categorieën 3 en 4 van d.e Staat van Inrichtingen, zonder dat vrijstelling mogelijk is voor niet in de Staat genoemde bedrijven welke qua hinder gelijkwaar- dig zijn met de toegestane categorieën. De Rijksconsulent acht het wenselijk hieraan alsnog tegemoet te komen. Het betreffende artikel is in deze zin aangepast. -88-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 90