Wo 17 december 1987 141 10. Direkteur voor Landbouw en Voedselvoorsiening in de provincie Noord Holland. De direkteur merkt op dat het in artikel 1 lid 1S omschreven begrip agrarisch bedrijf ondoelmatig is omdat niet alle vormen van agrarisch gebruik evenmin als mengvorm hieronder zijn te vatten. Daarnaast accepteert de Kroon een onder- scheid in grondgebonden en niet-grondgebonden agrarische bedrijven, mits voldoende gemotiveerd in de toelichting. De Direkteur doet een suggestie waarmee aan deze bezwaren tegemoet gekomen kan worden. Voorts wordt in artikel 1 een omschrijving gemist van de begrippen agrarisch bedrijfsge- bouw, agrarische bedrijfswoning, kas, bouwwerk en gebouw. De in het ontwerp gehanteerde begripsomschrijving is overeenkomstig die welke gehanteerd zijn in andere in de gemeente van kracht zijnde bestemmingsplannen en hebben nooit aanleiding gegeven tot problemen, terwijl de kroonjurisprudentie sinds het van kracht worden van bepaalde plannen geen wijzigingen dienaangaande heeft ondervonden. Omwille van de eenvormigheid van de plannen binnen de gemeente wordt er de voorkeur aan gegeven de omschrij- ving in zijn huidige vorm te handhaven. In de toelichting dient te worden gemotiveerd waarom intensieve veehouderij binnen de bestemming 'Agrarische Doeleinden' wordt uitgesloten. De toelichting is in deze zin aangepast. Onduidelijk is waarom binnen deze bestemming geen bedrijfs- woning mag worden gebouwd. Het bouwperceel dient gezien te worden als een gedeelte van een groter bouwperceel waarvoor het gebruik is geregeld in het bestemmingsplan Manpadslaan noordzijde. In dat gedeelte is de bedrijfswoning toegestaan. De direkteur acht het zinvol dit bouwperceel in zuidooste- lijke richting te vergroten tot aan de plangrens. Tevens is het gewenst dat de maximum bouwhoogte van het bouwperceel op 8.00 m wordt vastgesteld. Uit bedrijfstechnische en landschappelijke overwegingen is het ongewenst de twee bouwperceel-delen aan elkaar te koppelen, vandaar dat de suggestie niet is gevolgd. De bouwhoogte is gerelateerd aan de omringende bebou- wing en de in het aangrenzende plan toegestane bouw- hoogte -89-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 91