Wo 17 december 1987 141 15. De Hoofdingenieur-Direkteurtevens Inspecteur van de Volkshuisvesting Uit de toelichting blijkt dat de lokatie niet in overeen- stemming is met het streekplan. Het is de Inspecteur verder niet duidelijk of het plan wel binnen de in het streekplan genoemde interpretatie vrijheid valt De toelichting is aangepast aan deze opmerkingen en de opmerkingen van de Direkteur van de Planologische Dienst van Noord Holland. Hieruit blijkt dat de lokatie valt binnen de genoemde interpretatie-vrijheid. Ten aanzien van artikel 3 lid 3 wordt opgemerkt dat de zinsnede 'de woningen in het zuidelijk deel waar een hogere nokhoogte is aangegeven'overbodig is nu de maximale bouwhoogte overal op 9 meter is gesteld. De opmerking ten aanzien van artikel 3 lid 3 is juist. Het artikel is dienovereenkomstig aangepast. Provinciale Planologische Comnissie van Noord-Holland De commissie heeft geconstateerd dat de gemaakte opmerkingen in het plan zijn verwerkt of in het algemeen voldoende zijn weerlegd. Niettemin zag (ziet) de commissie de voorschrif- ten/toelichting op een aantal punten gecorrigeerd dan wel aangepast Artikel 1, lid 2. Het eerste cijfer van het tekeningnummer dient te vervallen. Artikel 5, lid 6. In de toelichting ontbreekt een motivering waarom vrijstel- ling kan worden verleend voor twee categorieën hoger ingedeelde bedrijven. Artikel 5. lid 7. Krachtens artikel 15, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen aan een vrijstelling voorwaarden worden verbonden ter bescherming van belangen waaraan vrijstelling wordt verleend. Het is naar de mening van de commissie niet noodzakelijk om deze voorwaarden (u spreekt ten onrechte van "nadere eisen"in de voorschriften van een bestemmingsplan op te nemen. Handhaving van de bepaling is overigens accoord mits "nadere eisen" wordt gewijzigd in "voorwaarden" Tenslotte is geconstateerd dat de meest zuidelijke bebouw- ingsstrook ten opzichte van een waterloop, conform uw toezegging, op de plankaart nog niet naar het noorden is opgeschoven. De commissie vertrouwt erop dat dit zal zijn geschied bij de vaststelling van het plan. Voor het overige geven de bescheiden geen aanleiding tot het maken van opmerkingen -90-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 92