7TI Wo I 'J 17 december 1987 I 141 SAMKNVATTl NC VAN DE OP 12 JDIJI 1986 C.KHOl'DKN 1 NKOKMAT11 -AVÜM) P.El llI.F KFNDK hKBOl'WlNG VAN' HF.T TERKEIN IUSSEN HERENV.'F.G EN LINCE. Aanwezig namens de gerr.eente: wethouder Rierman en de hcren Admiraal, Cornelis en Van Langen; de heer Van Vlijmen van Mabon, architekt Buma en de heer ÎCun van S e'n L advi seurs 55 belangstellenden in de zaal. Mevrouw Bierman heet de aanwezigen welkora en zet de bedoeling van de informatie- avond uiteen. Het gemeentebestuur heeft zich bereid verklaard medewerking te verlenen aan een bestemmingsplanwijziging voor het onderhavige terrein. Planologisch gezien, kan worden gesproken van een aansluiting/afronding van de woonbebouwing van de Rivierenwijk Door de ontwikkelaar en diens adviseurs zal toelichting worden verstrekt op het ontwerp-verkavelingsplan. Bedacht moet worden dat het hier gaat om voor- informatie; de benodigde procedures moeten nog gestart worden. De heer Admiraal licht de te volgen procedure nader toe. Een ontwerp-bestemningsplan wordt thans voorbereid en zal in het a.s. najaar door de raadscommissie behandeld worden. Afhankelijk van het verloop van de overlegprocedure rond dit ontwerp zal omstreeks begin 1987 een anticipatie- procedure gestart kunnen worden op basis van een dan gereed zijnd ontwerp- bestemmingsplanStart bouw zal over ca. 1 jaar kunnen plaatsvinden. De heer Buma ligt het bouvplan aan de hand van tekeningen toe. Vervolgens wordt aan de belangstellenden in de zaal gelegenheid gegeven tot het maken van opmerkingen en het stellen van vragen. De heer V.d. Brink vraagt van wie het idee van woonbebouwing op het terrein af- komstig is. Mevrouw Bierman antwoordt dat dit van Mabon afkomstig is. Zoals gezegd, zijn burgemeester en wethouders, gehoord de raadscommissiebereid medewerking te verlenen aan het realiseren van woonbebouwing. Daarbij heeft ook de prijsklasse, waarin gebouwd zal worden, een rol gespeeld. Op de vraag van de heer V.d. Hoorn of het bouwplan ook voorziet in premiewoningen antwoordt de heer Admiraal dat premie C (éénmalige bijdrage van 6.500, prijstechnisch gezien tot de mogelijkheden behoort; een en ander is afhankelijk van de beschikbare kontingenten De heer Van Cleeff vreest opeenhoping van vuil in de sloot, waarvan een deel nabij de toekorastige ontsluitingsweg wordt gedempt. De heer Nun merkt op dat dit detail nog nader zal worden bezien; wellicht is het mogelijk ter plaatse voetpad en sloot te handhaven. De heer De Wit kwalificeert de bestaande wijk Linge als een veilig "eiland" voor kinderen zonder een rechtstreekse verbinding met de rest van de Rivierenwijk. Door de thans geprojekteerde tveede ontsluiting ziet spr. die veiligheid in het gedrang komen. Voorts vraagt hij hoe de nieuwe wijk zal worden ingericht en of de parkeerkapaciteit wel voldoende zal zijn. -92-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 94