Wo 17 december 1987 141 6. De heer mr. dr. W. Wijting. Reclamant maakt bezwaar tegen plankaart en voorschriften (in het bijzon- der arti kel 4 Door de geprojecteerde ontsluiting van het plan, uitsluitend via de be- staande infrastructurele voorzieningen in de Rivierenwijk zal in het bij- zonder het verkeer door het Merwedeplantsoen en de Maaslaan aanzienlijk toenemen. Deze verwachte verkeerstoename zal leiden tot een grotere kans op ongevallen, alsmede tot een aantasting van het woongenot. Reclamant stelt dat de verkeerslasten van de nieuwbouwlocatie niet afge- wenteld dienen te worden op de bestaande belendende omgeving en pleit der- halve voor een nieuwe weg die in zuidelijke dan wel oostelijke richting, gerekend vanaf het nieuwbouwplanmoet lopen. Ten behoeve van een dergelijke oplossing wordt gebruikmaking van artikel 13, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorgesteld. In verband hiermee richten de bezwaren van reclamant zich ook tegen de overige door het ontwerpplan aangeduide gebieden. Tot slot wordt na aanpassing van het ontwerpplan in door reclamant voor- gestane zin, een wijziging van het verkeersregime op het Merwedeplant- soen en in de Maaslaan bepleit, waardoor het onaantrekkeljk zal worden om met gebruikmaking van die wegen de nieuwbouwlocatie te bereiken. Het bezwaar van reclamant tegen plankaart en voorschriften (in het bij- zonder artikel 4) moet blijkens de aangevoerde gronden in directe rela- tie worden gezien met de geplande ontsluitingsroute van de nieuwbouwwijk en niet als een op zich zelf staand bezwaar. Niet ontkend wordt dat er sprake zal zijn van een toename van het ver- keer zowel in het Merwedeplantsoen als mogelijk ook in de Maaslaan. laan. Dat evenwel de kans op ongevallen door deze toename aanzienlijk zal stijgen is een subjectieve beoordeling van reclamant die niet wordt gedeeld. De verwachting is, vanwege de voorgenomen hennrichting van de Schielaan (gedeeltelijk) en het Merwedeplantsoen, dat ôôk in de toekomst de verkeerssituatie aldaar t.a.v. de verkeersvei1igheid aanvaardbaar ge- acht kan worden. Zo voorziet het plan in een gewijzigde voorrangsrege- ling van de aansluiting van het Merwedeplantsoen op de Rijnlaan en wordt de bocht Merwedeplantsoen-Schielaan beter vormgegeven. -7-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 9