APZ 25 februari 1988 16 PROJEKT ONTWIKKEL1NGSSAMENWERKlNG VASTSTELLING STATUTEN STICHTING ONTWIKKELINGSSAMENWERKING EN BENOEMING BESTUURSLEDEN Heemstede, 2 februari 1988. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 17 maart j.l. besloot u op 26 maart d.o.v. ten behoeve van de voorbereiding van een projekt in het kader van ontwikkel ingssamenwerking een krediet van f 30.000,-- beschikbaar te stellen. Hierbij werd gedacht aan een in Tanzania uit te voeren survey met betrekking tot een projekt ter verbetering van de verwer- king van palmoliefruit. Eên van de belangrijke voorwaarden voor het slagen van het plan was de aanwezigheid van een locale organisatie of structuur in Tanzania, die als "counterpart" voor Heemstede zou moeten optreden, waardoor de betrokkenheid van de plaatselijke bevolking en een goed contact met onze gemeente verzekerd zouden zijn. Met het oog daarop was het de be- doeling dat mevrouw Ir. M. van Eeghen een identificatiemissie naar Tanzania zou uitvoeren. Bij de voorbereiding van deze missie, die in samenwerking met de Stich- ting "Tool", te Amsterdam, was opgezet, is gebleken dat de opbouw van zo'n locale organisatie aanzienlijk gecompliceerder zou zijn en ook veel meer tijd en inspanning zou kosten dan zich aanvankelijk liet aan- zien. Verder werd duidelijk dat op ondersteuning van het initiatief door locaal aanwezige medewerkers van de Stichting Nederlandse Vrijwil- ligers niet zou kunnen worden gerekend. Na uitvoerige discussie in de Cotnnissie Ontwikkelingssamenwerking Heem- stede is de conclusie getrokken dat het geen aanbeveling verdient in de aanvankelijk gekozen richting verder te gaan. Tijdens de discussie bleek bovendien dat mevrouw Van Eeghen en haar echt- genoot in september 1987 verbonden zouden worden aan een projekt in het district Rulenge in Tanzania; hierbij gaat het om een door Cebemo (ëën van de vier Nederlandse z.g. mede-financieringsorganisatie) sedert 1983 gesteund plan, te weten een al in 1975 begonnen droogleggingsprojekt met -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 11