16 als doel de verbetering van de slechte voedselsituatie van de daar wonen- de zeer achtergebleven bevolking. In 1983 werd vastgesteld dat voor de uitvoering van dit projekt meer technische en landbouwkundige deskundig- heid nodig was dan waarover men in Tanzania beschikte. Daarom werd Cebemo hierbij betrokken, die twee ontwikkelingswerkers beschikbaar stelde; zij zijn onlangs naar Nederland teruggekeerd, maar overeengekomen is dat Cebemo nogmaals voor drie jaar twee ontwikkelingswerkers (mevrouw Van Eeghen en echtgenoot) ter beschikking zou stellen. Voor deze periode wordt gedacht aan verdere ontwikkeling van het irrigatiesysteem, uitbrei- ding en voortzetting van het landbouw(voorlichtings)projekt en continue- ring en verbreding van gestarte vrouwenwerk (vrouwengroepen houden zich, met als uitgangspunt de ingrijpende landbouwkundige veranderingen, bezig met voedingsgewoontengezondheidszorg, kinderverzorging, introductie van nieuwe gewassen, conservering van levensmiddelen, proefnemingen met zonnepitten t.b.v. de olieproduktie etc.). Heemstede kan zich bij dit projekt aansluiten, zodat er sprake zal zijn van een koppelprojekt, een niet ongebruikelijke werkwijze in het ontwik- kelingswerk. Onze gemeente zou dan met name kunnen bijdragen aan het vrouwenwerk en het landbouwvoorlichtingsdeel daarvan. Voor 1987 was voor ëén en ander in totaal f 62.500,-- begroot. De Commissie Ontwikkelingssamenwerking heeft geconcludeerd dat deze op- zet voor de Heemsteedse situatie aanzienlijke voordelen biedt, zoals: - aanwezig zijn van een locale structuur (boerenorganisatiesvrouwen- groepen) die reeds iriet een concreet projekt aan de gang is; - aanwezigheid van twee Nederlandse ontwikkelingswerkers, waardoor de communicatie aanzienlijk wordt vergemakkelijkt; ook zullen de heer Van Oort en mevrouw Ros binnenkort in Nederland zijn; zij hebben zich bereid verklaard desgewenst informatie te geven op basis van hun ken- nis van de locale situatie; - voldoen aan onze criteria, te weten dat het om een zeer arme bevolking gaat die geholpen wordt om uiteindelijk zich zelf te kunnen helpen door middel van een projekt dat zö concreet en visueel zichtbaar te maken is dat het de Heemsteedse bevolking zeker een beeld zal geven van het ontwikkelingswerk met zijn vele verschi1lende facetten; -2- 25 februari 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 12