APZ 25 februari 1988 16 - aanwezigheid en betrokkenheid van een terzake deskundige organisatie (Cebemo) die de technische en financiële begeleiding van het projekt verzorgt. Met deze conclusie hebben ons college en de comissie voor algemene be- stuurszaken in augustus j.l. ingestemd. De Commissie Ontwikkelingssamenwerking is in de nieuwe richting doorge- gaan en heeft o.m. met Cebemo afspraken gemaakt. Zij stelt voor daarbij voorshands uit te gaan van het in 198Z aanvaarde bedrag van maximaal f 30.000,- per jaar, waarin begrepen de kosten van voorlfchtingsactivi- teiten in Heemstede. Een gespecificeerde begroting kan in dit stadium niet gemaakt worden; ook is thans uiteraard niet bekend welk bedrag door de inwoners zal worden opgebracht. Wij stellen u voor in te stertxnen met het door de coimissie gedane voor- stel met betrekking tot het te ondersteunen projekt in het district Rulenge en daarvoor het bij uw besluit van 26 maart 198Z beschikbaar ge- stelde krediet te besteden. Een voorstel voor een in 1988 te verlenen krediet zal u in een later stadium worden voorgelegd. De commissie heeft verder concept-statuten opgesteld voor een op te rich- ten Stichting Ontwikkelingssamenwerking Heemstede. Na behandeling door ons college en de conwnfssie algemene bestuurszaken zijn n het concept enkele wijzigingen aangebracht. De Commissie Ontwik- kelingssamenwerking vraagt thans eraan mee te werken dat de concept-sta- tuten door uw raad worden goedgekeurd. Wij stellen u voor tot goedkeuring te besluiten. Tenslotte beveelt de coimnssie de volgende personen aan ter benoeming tot bestuursleden van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Heemstede i.o.: - mevrouw I. Jongepier-van Strij de Regt, Dr. P. Cuyperslaan 9, 2101 VB Heemstede (betrokken bij de Solidariteitswinkel - de heer A. Buiter, Fr. van Eedenplein 3, 2106 EB Heemstede (gemeente- ambtenaar Heemstede); - mevrouw W. Dondorp, Chrysanthemumlaan 2, 2106 BN Heemstede (achter- grond: onderwijs, saamhorigheidsgroep, Vredesplatform) - de heer J. Kaldenhoven, C. Riemersmalaan 39, 2104 SJ Heemstede (verbon- den aan het Missiesecretariaat op het gebied van ontwikkelingssamen-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 13