APZ 25 februari 1988 VERORDENING SPEELAUTOMATENMALLEN 26 Heemstede, 2 februari 1988 Aan de raad. Op 1 december 1986 is een nieuwe wettelijke regeling voor speelautomaten in werking getreden (Wet van 13 november 1985, Stb. 600, houdende her- ziening van de Wet op de kansspelen). Deze wet geeft o.m. regels inzake het verlenen van vergunningen - door de burgemeester - tot het aanwezig hebben van speelautomaten: - op of aan de openbare weg; - op voor het publiek toegankelijke plaatsen; - in niet voor het publiek toegankelijke inrichtingen waarvoor een ver- gunning ingevolge artikel 3, eerste lid, onder a of c, van de Drank- en Horecawet is vereist of waarvan de ondernemer inschrijfplichtig is bij het Bedrijfschap Horeca. Deze vergunning kan slechts worden verleend indien zij betreft het aan- wezig hebben van een of meer speelautomaten: a. in het Drank- en Horeca-inrichtingen; b. in een inrichting waarvan de ondernemer inschrijfplichtig is en in- geschreven is bij het genoemde bedrijfschap (b.v. broodjeszaken) c. in speelautomatenhallen voor zover het houden van een dergelijke in- richting krachtens een vergunning van de burgemeester bij gemeentelijke verordening is toegestaan; d. op of aan de openbare weg bij tijdelijke gelegenheden van openbaar vermaak. Ter bescherming van de jeugdigen gelden beperkingen; aanwezigheidsver- gunningen voor kansspelautomaten mogen namelijk niet worden verleend voor de onder a en b bedoelde inrichtingen die deel uitmaken van sport- complexen of dorps- of buurthuizen van welke inrichtingen de aktiviteiten in belangrijke mate zijn gericht op personen beneden de leeftijd van 16 jaar. (Een kansspelautomaat is een speelautomaat die geen behendigheids- automaat is; een behendigheidsautomaat is een speelautomaat waarvan het spelresultaat uitsluitend kan leiden tot een verlengde spelduur of het recht op gratis spellen). - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 59