APZ 25 februari 1988 26 Verder is het de exploitant van een speelautomatenhal verboden personen beneden de leeftijd van 16 jaar toegang te verlenen, maar van dit verbod geldt vrijstelling voor hallen waarin uitsluitend behendigheidsauto- automaten zijn opgesteld en voor de afzonderlijke, van de rest van een hal afgescheiden ruimte met een aparte in- en uitgang waar alleen behendig- heidsautomaten zijn opgesteld. Op grond van het oude, thans vervallen artikel 30 van de Wet op de Kans- spelen berustte het beleid met betrekking tot de speelautomaten geheel bij de burgemeester. ilij voerde daarbij het volgende beleid: - per horeca-inrichting worden maximaal twee speelautomaten toegestaan; - in de hele gemeente mag slechts ëén automatenhal worden geëxploiteerd met daar in ten hoogste 40 automaten; deze hal mag alleen in het cen- trum van de gemeente staan op een plaats waar overwegend de aanwezige percelen een winkelbestemming hebben; de duur van de vergunning is maxi- maal een jaar. Zoals hiervoor is aangegeven, kan ingevolge de nieuwe wettelijke regeling een vergunning voor een speelautomatenhal alleen worden verleend voor zover er een gemeentelijke verordening bestaat. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft een model-verordening opge- steld met betrekking tot speelautomatenhallen. Wij achten het gewenst dat een verordening overeenkomstig dat model wordt vastgesteld, waarin o.m. wordt bepaald dat voor maximaal één speelautomatenhal vergunning kan worden verleend en wel voor het gedeelte van de Binnenweg met aangrenzende panden dat aangegeven is op de voor u ter inzage gelegde kaart. Een ontwerp-verordening bieden wij u hierbij ter vaststelling aan. Het genoemde modelwaarbij een toelichting is gevoegd, is voor u ter inzage gelegd. Wij merken nog op dat de burgemeester voornemens is voor het overige het beleid met betrekking tot speelautomaten zoveel mogelijk te conti- nueren (per horeca-inrichting maximaal twee automaten; vergunning te verlenen voor een jaar). - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 60