APZ Z5 februari 1988 15 Artikel 12. Openbaarheid van zittinq. 1. De zitting is openbaar. 2. De deuren worden gesloten indien degene die de leiding heeft ter zit- ting of êén der aanwezige leden van het administratief orgaan dan wel de ingevolge artikel 8 aangewezen ambtenaren het nodig oordeelt of in- dien een belanghebbende daartoe een verzoek doet. 3. Indien het administratief orgaan of degenen die met het horen belast zijn vervolgens beslissen dat gewichtige redenen aanwezig zijn die zich tegen openbaarheid van de zitting verzetten, vindt de zitting plaats met gesloten deuren. Artikel 13. Getuigen en deskundigen. De belanghebbenden kunnen ter zitting ter toelichting van hun standpunt getuigen en deskundigen meebrengen. De hiervoor gemaakte kosten blijven voor rekening van de belanghebbenden. Artikel 14. Gezamenlijk horen. Indien meer dan één belanghebbende wordt gehoord, geschiedt dat in el- kaars aanwezigheid, tenzij het administratief orgaan het nodig oordeelt dat belanghebbenden afzonderlijk worden gehoord. Het administratief or- gaan besluit, al dan niet op verzoek van de belanghebbendentot het af- zonderlijk horen, indien aannemelijk is dat het gezamenlijk horen van hen een zorgvuldige behandeling van het bezwaarschrift kan belemmeren. flrtikel 15. Schriftelijke verslaglegging. 1. Van het verhandelde ter zitting wordt een schriftelijk verslag ge- maakt. 2. liet verslag vermeldt de namen van de aanwezigen, met daarbij een vermelding van hun hoedanigheid. Het houdt een korte vermelding in van al hetgeen over en weer is gezegd en van al hetgeen voor het ove- rige ter zitting is voorgevallen. Indien de zitting geheel of gedeel- telijk niet openbaar was, of indien belanghebbenden respectievelijk hun gemachtigden niet in elkaars tegenwoordigheid zijn gehoord, maakt het verslag hiervan meldinq. Het verwijst naar de ter zitt.ing overge- legde bescheiden, die aan het verslag worden gehecht. 3. Het verslag wordt getekend door degene die de leiding had tijdens de -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 8