WE 31 maart 1988 AANSCHAF LEESMETHODE VOORWEGBASISSCHOOL 33 Heemstprie, 8 maart 1988. Aan de raad, De directeur van de Voorwegbasisschool heeft verzocht een krediet be- schikbaar te stellen voor het vervangen van de leesstof voor begrijpend lezen. De huidige leesmethode voor begrijpend lezen is ouder dan 8,5 10,5 jaar (afschrijvingstermijn LONDO-norm), zodat terecht tot vervanging kan worden overgegaan. Het schoolteam is reeds geruime tijd bezig met de keuzebepaling van een nieuwe leesmethode. Na het doornemen van diverse handleidingen, het be- studeren en bespreken van de onderwijsmodellen bij de verschillende methoden en het uitproberen in de groepen, is de keuze gevailen op de methode Begrijpend lezen van uitgeverij Jacob Dijkstra in Groningen. De kosten van aanschaf bedragen 5.104,28 inclusief omzetbelasting. De normen die in het rapport van de commissie L0ND0 worden gegeven voor de aanschaf van een ieesmethode worden niet overschreden. De gemeente ontvangt voor de vervanging en vernieuwing onderwijsleerpak- ket een vergoeding via de post "materiële voorzieningen ten behoeve van de instandhouding". De kosten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. Gegevens over de leesmethode en een gespecificeerde begroting liggen voor u ter inzage. Onder aanbieding van een ontwerp-raadsbesluit stellen wij u voor een krediet van f 5.104,30 beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 21