Wo 31 maart 1988 SAMENWERKINGSOVEREENKOMST OPENBAAR VCRVOER AGGLOMERATIE HAARLEM 35 Meemstede, 15 maart 1988. Aan de raad, Op 1 januari 1988 is de nieuwe Wet Personenvervoer in werking getreden. Deze wet maakt het mogelijk dat éên of meerdere gemeenten de bestuurlij- ke en financiële verantwoordelijkheid voor het openbaar vervoer in de be treffende gemeente of agglomeratie overnemen van de Minister van Verkeer en Waterstaat. Op initiatief van het gewest Zuid-Kennemerland hebben de gemeenten Bloe- mendaalllaarlem, Haarlemmerl iede en Spaarnwoude, Velsen en Heemstede de afgelopen maanden intensief met elkaar overlegd over de vraag of een der gelijke overdracht van bevoegdheden nagestreefd zou moeten worden en zo ja, op welke wijze de samenwerking dan geregeld zou moeten worden. Uiteindelijk is gekozen voor de zgn. centrumgemeenteconstructie. Dat wil zeggen dat de uiteindelijke bestuurlijke en financiële verantwoordelijk- heid voor het agglomeratievervoer bij de gemeente Haarlem komt te liggen Wel is door alle betrokken gemeenten gesteld dat er, ten aanzien van de wijze waarop het openbaar vervoer in deze regio in de toekomst geregeld gaat worden, een zo groot mogelijke betrokkenheid van de randgemeenten gewaarborgd zou moeten zijn. In nauw overleg is daartoe een Samenwer- kingsovereenkomst Openbaar Vervoer Agglomeratie Haarlem opgesteld. Deze overeenkomst regelt welke gemeenten deelnemen, de algemene uitgangs punten, de werkingssfeer en de looptijd, de verplichtingen van de deel- nemers, het bestuurlijk en ambtelijk overleg, de coördinatie, de geschil lencommissie, de relatie met de vervoerder en de vaststelling van de dienstregeling. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor in te stem- men met het aangaan van deze overeenkomst. Burgemeester en wethouders van HFEMSTEDE De secretaris, W.H. van den lloek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 27