07 06 Oppevoerd door Commentear/toelichting B. en W. P.H. Het projekt omvat: - het frequenter informeren van inwoners over de functie van de ge- meentelijke overheid in het algemeen; - het duidelijker uiteenzetten van zaken waarvoor de inwoners bij de overheid terecht kunnen; - het gebruiken van diverse media om de voorlichtingsboodschap over te brengen - het verstrekken van meer informatle aan inwoners over het organiseren van inspraakmogelijkheden e.d.; - het frequenter uiteenzetten van mogelijkheden van beroep en bezwaar. Naar het oordeel van de fractie blijkt dat inwoners onvoldoende op de hoogte zijn gesteld van wat de gemeentelijke overheid voor de inwoners doet: verder komen de (on)mogelijkheden van het tegemoetkomen aan wensen van inwoners nlet aitljd duidelijk over. Door betere voorlichting kan de betrokkenheid van burgers bij het gemeentelijk beleid worden verhoogd De fractie acht een bedrag van 30.000,per jaar nodig. Tnmiddels is door uw raad de Voorlichtingsnota behandeld, waarbij is ingestemd met de financiële consequenties als vermeld in hoofdstuk 7; dit betekent een bedrag van 15.000,— per jaar ten behoeve van de aanstelling van een part-time medewerker voor (voorlopig) twee halve dagen per week. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. V.V.D. De bezuinigingen bij de politle rechtvaardigen naar het oordel van de fractie het inzetten van technische hulpmiddeien om met name verkeers- overtredingen te kunnen signaleren en overtreders te kunnen verbaii- seren. Oedacht wordt aan de aanschaffing van een roodlicht-camera welke ook de snelheid registreert. Een bedrag van 52.000,wordt gew^nst geacht. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren, waarbij wordt aangetekend dat aanvaarding van het projekt impliceert dat de kosten van rente en afschrijving ten laste van de gemeente komen boven het budget van de noiitiebegroting. B en W Het projekt omvat het vervangen van ruim 350 m riool en een gelijk- tijdige vervanging van de bitumen trottoirs door tegelverhardingen. Ook zal de wegverharding moeten worden herstraat. De kosten worden agei— geraamd op 440.000, waarin 250.000, voor de riolering. Jaar van ultvoering 1991. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. p en W Het projekt omvat het vervangen van 365 m riooi en voor de Vaikenburger- laan-noord het vernleuwen van de bestrating en een wijziging van de straatindeling, verder voor het Valkenburgerplein het aanleggen van fTetsvoorzieningen, een wijzlging van de bushalten en het renoveren van de groenvoorziening. De kosten worden begroot op 750.000, waarin 268.000,voor de riolering. Jaar van uitvoering 1992. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 43