m wo 26 mei 1988 4y Planbeschrijvinq Borneostraat Aan de oostzijde van de straat is een "toegangspoort" tot het 30 kmh- gebied in de vorm van een SVT-drempel. Een dergelijke drempel bevindt zich ook bij de sptitsing met de Laan van Insulinde. De kruisingen met de Celebesstraat, Sumatrastraat en Balistraat worden "opgetild" tot het niveau van het trottoir, zodat een plateau met een snelheidsremmende werking ontstaat. De rijbaan heeft een breedte van 4.50 m. De parkeerstroken zijn 1.80 m. breed. Het aantal parkeerplaat- sen ligt hoger dan de gestelde norm in verband met de aanwezigheid van diverse winkels. De trottoirs zijn 2.00 m.met uitzondering vari de trottoirs in het middengedeelte die 20 cm. smaller zijn. De effektieve trottoirbreedte is op een aantal plaatsen minder in verband met de aanwezigheid van geveltuintjes. Op het brede trottoir bij Borneostraat 40 t/m 44 wordt, op basis van een door de bewoners van Borneostraat 38 t/m 46 ingediend voorsteleen "vrije" speelplek voor kinderen tot ca. 6 jaar aangelegd. Door middel van het plaatsen van twee plantenbakken en een boom wordt het door de bewoners als hinderlijk ervaren voetballen en tennissen tegen- gegaan. Op de inspraakavond van 27 januari j1waarbij het concept-pvu aan de bewoners werd voorgelegd, zijn door de bewoners van de Borneostraat klachten geuit over de grote linden in de straat. De overlast die zij van de bomen ondervinden bestaat uit beperking van de 1ichttoetreding tot de woningen, het slaan van takken van de bomen tegen de daken van de woningen waardoor schade aan dakgoten en dakpannen ontstaat en uit het "druipen" van de linden. De overlast zalmet het groter worden van de bomen, toenemen. Om de overlast te beperken, zouden de bomen in de toekomst aanzien- lijk opgekroond dienen te worden. Het resultaat daarvan is öök een weinig fraai ogende laanbeplanting die daarbij relatief veel onder- houd vergt. Hoewel wij erkennen dat in de huidige situatie de bomen voor een fraai straatbeeld zorgen, moet toch worden gesteld dat deze linden te groot zijn/worden voor een straat als de Borneostraat. - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 16