wo 26 mei 1988 FINANCIERING BOUW 22 WONINGWETWONINGEN BLEKERSVAARTWEG/BURGEMEESTER VAN LENNEPWEG 50 Heemstede, 17 mei 1988. Aan de raad, In opdracht van "Woningstichting Heemstede" zullen 22 woningwetwoningen gebouwd worden op het complex Blekersvaart. Het bouwplan omvat 8 twee- kamerwoningen en 14 driekamerwoningen in drie bouwlagen. De start van de bouwwerkzaamheden is afhankelijk van het tijdstip waarop het rijk de beschikking afgeeft volgens het normkostensysteem 1988. In nauw overleg met de Directie van de Volkshuisvesting in Noord-Hol1and, welke instantie de beheerder is van de toe te kennen budgetten aan niet- rechtstreekse NKS-gemeenten in Noord-Hollandis de budgettaire ruimte bepaald voor de 22 woningwet-woningen van het projekt Blekersvaart. Onderdeel daarvan is de zogenaamde stadsvernieuwingstoeslag voor wonin- gen die gebouwd worden in gebieden met een aaneengesloten bebouwing die overwegend ouder is dan 50 jaar. Om te bereiken dat de maandhuur van de te realiseren woningen niet al te zeer afwijkt van huren van nabijgele- gen complexen met een vergelijkbare kwaliteit, kan een toeslag gehan- teerd worden om de voorlopige huren hoger vast te stellen. Dit mag ge- beuren tot een percentage van 0,5% over de gezuiverde stichtingskosten In de huurberekening is een huuropslag toegepast van 0,2%, waarmee de maandelijkse huur exclusief servicekosten uitkomt op f 518,--. Om over het toegewezen woningwetcontingent te kunnen beschikken, dient de aanvraag om geldelijke steun uit *s rijks kas voor 1 juni a.s. bij de provinciale directie te zijn ingediend. Bij deze aanvraag dient een 1eningsaanbieding overlegd te worden welke wij nog niet hebben ontvan- gen van de opdrachtgever. Wij stellen u dan ook voor om de lening onder door ons college te stellen voorwaarden en bepalingen te garanderen. Het bouwplan ligt voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage. Wij stel- len u voor een krediet beschikbaar te stellen, alsmede tot de nadere be- palingen te besluiten conform bijgaand ontwerp-besluit voor de bouw -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 23