APZ GEWIJZIGD EXEMPLAAR 26 mei 1988 REPRESENTATIVITEITSVERKLARING LOCALE OHROEP 47 HEEMSTEDE, 10 mei 1988. Aan de raad, De besturen van "De Branding" en van de Stichting Algemene Locale Omroep Heemstede hebben aan het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul- tuur toestemming verzocht voor het gebruik van de antenne-inrichting in onze gemeente ten behoeve van het verzorgen van locale omroepprogramma's. De behandeling van deze verzoeken is in verband met de inwerkingtreding van de Mediawet opgedragen aan het Commissariaat voor de Media. Bij brief van 11 maart j.l. heeft het Commissariaat voor de Media, het gemeentebestuur, d.i. uw raad, in de gelegenheid gesteld binnen drie maan- den een gemotiveerd advies uit te brengen over de vraag of de aanvraag- sters aan de volgende, in artikel 30 van de Mediawet genoemde, voorwaar- den voldoen: a. de locale omroepinstel1ing is een rechtspersoon met volledige rechts- bevoegdheid; b. de locale omroepinstelling stelt zich blijkens haar statuten uitslui- tend, althans hoofdzakelijk, ten doel een omroepprogramma te verzor- gen dat in zodanige mate is gericht op de bevrediging van de in de ge- meente levende maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geeste- lijke behoeften, dat de instelling geacht kan worden van algemeen nut te zijn; c. de locale omroepinstelling heeft op grond van de statuten een orgaan dat het programmabeleid bepaalt; dit orgaan heeft een zodanige samen- stelling dat zij representatief is voor de belangrijkste in de gemeen- te voorkomende maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geeste- lijke stromingen. In artikel 18 van het Mediabesluit is bepaald welke stukken door de kandidaat-omroepinstel1ing bij de vergunningaanvraag aan het Commis- sariaat voor de Media moeten worden gevoegd; het gaat daarbij o.m. om de volgende stukken: - een exemplaar van de notarieel vastgelegde statuten; -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 3