m 26 mei 1988 47 een overzicht van de belangrijkste in de gemeente voorkomende maat- schappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke stromingen van waaruit de leden worden benoemd in het orgaan dat het programmabeleid bepaalt; een overzicht van degenen die vanuit de genoemde stromingen zitting hebben in dit orgaan. Wat deze punten betreft voldoen de aanvragen (nog) niet aan de voor- schriften. De statuten dienen te worden aangepast; dit zal binnenkort gebeuren. Verder hebben beide gegadigden ons aanvullende gegevens gele- verd met betrekking tot de bedoelde overzichten. De situatie doet zich dus voor dat twee kandidaten zich hebben gemeld voor de locale omroep. In artikel 42 van de Mediawet is bepaald dat per gemeente slechts aan êén omroepinstel1ing zendtijd kan worden toegewe- zen. Als beide kandidaten voldoen aan de eisen van de wet, dan dient de gemeente het samengaan van de omroepinstellingen te bevorderen. Indien zij daarin niet slaagt, wijst het Commissariaat voor de Media de zendtijd toe aan êën van de instellingen; het slaat daarbij acht op al- le factoren d.ie voor het functioneren van de instelling van belang kun- nen zijn. Ten behoeve van de oordeelsvorming over de representativiteit van de pro- grammaraad hebben wij in overleg met de commissie voor algemene bestuurs- zaken geconcludeerd dat in die raad de volgende sectoren vertegenwoordigd dienen te zijn: - cultuur; - sport; - jeugd- en jongerenwerk; - ouderen; - werknemers en werkgevers; - kerken; - persmedia; - onderwijs; - emancipatie. Blijkens de voor u ter inzage gelegde stukken zullen in de programmaraad van beide instellingen vrijwel al deze sectoren in meerdere of mindere mate vertegenwoordigd zijn. Wij zijn van mening dat beide programmaraden representatief zijn te achten. Onzerzijds is met beide instellingen overleg gepleegd, waarbij erop is -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 4