APZ 26 uiei 1988 58 ah Verder kunnen de rangen na hoofdbrandmeester le klasse vervallen, aange- zien deze bij de Heeinsteedse vrijwi 11 igers niet voorkoinen. Tenslotte dienen o.i. in artikel 50 van het model (artikel 47 van het ontwerp-be- sluit) de woorden "schuld of nalatigheid" te worden vervangen door "gro- ve schuld zulks confomi artikel E 10 van de huidige regeling. Wij stellen u voor met inachtneming van genoemde aanvullingen en wijzi- gingen een nieuwe Rechtspositieregeling vrijwi11igers bij de gemeentelij- ke brandweer vast te stel len overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp. Bij de circulaire van het college voor Arbeidszaken is een nieuw model- vergoedingsregeling vrijwillige brandweer gevoegd. De hierin opgenomen bedragen verschillen aanzienlijk van de in Heemstede geldende bedragen; ook vroeger was er sprake van dergelijke verschillen. Gehoord de leden van het korps heeft de commandant van de brandweer ons geadv iseerd de volgende uitgangspunten te aanvaarden: de vergoeding voor aan de brandweer bestede tijd dient voor een ieder gelijk te zijn; in de vaste vergoeding dierit de brandweerrang tot uit- drukking te komen; - het onderscheid in beloning dient niet gemaakt te worden tussen offi- cieren en manschappen, maar tussen bevelvoerenden en manschappen; in het Heemsteedse korps is het aantal vrijwillige officieren tot éên be- perkt (de ondercommandant)zodat de bevelvoerenden (onderbrandmeester en brandmeesters) daadwerkelijk deelnemen aan de leiding van het korps; in de vaste vergoeding dient de medeverantwoordelijkheid tot uitdruk- king te komen; - de cursuskosten zijn voor rekening van de gemeente en ieder die dat wenstmag de opleidingen tot en met hoofdbrandwacht volgen; tegenover dit recht staat dat voor het volgen van cursussen geen uurvergoeding wordt gegeven; - de vergoedingsregeling van de V.N.G. wordt op grote schaal toegepast, zij het dat er sprake is van diverse varianten; er dient naar gestreefd te worden dat de hoogte van de vergoedingen op jaarbasis zo dicht moge- lijk bij het totaal van de V.N.G.-normen komt; een vergelijking van de huidige regeling met de model-regeling toont aan dat de brandwachten in beloning achterblijven; de achterstand kan worden opgeheven door een verhoging van de uurvergoeding met i 3,15. Door het verlagen van de

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 50