APZ 26 mei 1988 58 a Artikel 24. Bevordering tot hoofdbrandmeester le klasse. Voor bevordering tot hoofdbrandmeester le klasse komt binnen het raam van de organieke sterkte in aanmerking de brandweerofficier die wordt benoemd in de functie van commandant. Artikel 25. Besluit tot bevordering. De bevordering geschiedt door burgemeester en wethouders. Van het be- sluit tot bevordering ontvangt betrokkene zo spoedig mogelijk schrifte- lijk bericht. In dit besluit dienen in ieder geval de nieuwe rang en de daaraan verbonden vergoeding te worden vermeld. Artikel 26. Uitzonderingsbepaling. Burgemeester en wethouders kunnen, indien daartoe naar hun oordeel aan- leiding bestaat, afwijken van de gestelde eisen voor bevordering. HOOFDSTUK IV. Aanspraken bij ongeval Artikel 21. Ongevallenverzekering. 1. Voor de toepassing van dit hoofdstuk wordt verstaan onder ongeval: ongeval in de zin van de door de gemeente terzake gesloten ongeval- lenverzekeriny. 2. De vrijwilliger wordt bij indiensttreding in kennis gesteld van de bepalingen der door de gemeente te zijnen behoeve gesloten ongeval- leriverzekering. 3. Wijzigingen in de in het tweede lid bedoelde bepalingen worden tij- dig Vöôr de inwerkingtreding aan de vrijwilliger medegedeeld. Artikel 28. Uitkering tijdelijke arbeidsongeschiktheid. 1. De vrijwilliger die ten gevolge van tijdelijke ongeschiktheid tot het verrichten van zijn gewone werk, welke blijkens een geneeskundig on- derzoek het gevolg is van een ongeval ontstaan in verband met de ver- vulling van zijn betrekking, loon of inkomsten uit beroep of bedrijf derft, geniet gedurende deze ongeschiktheiddoch niet langer dan 18 maanden, een uitkering te dier zake. 2. De uitkering is gelijk aan het bedrag van de door de vrijwilliger werkelijk gederfde inkomsten, maar deze bedraagt per dag niet meer -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 59