APZ 26 mei 1988 58 d dan het maximumdagloon in de zin van de Ziektewet, met dien verstande dat per week niet meer dan vijfmaal dit dagloon wordt uitgekeerd. 3. De uitkering zal tezamen met een eventueel terzake ontvangen uitke- ring krachtens een wettelijke verzekering per dag nimmer meer bedra- gen dan het in het vorige lid genoemde maximumdagloon. 4. De uitkering wordt per maand of per week uitbetaald. Artikei 29. Niet toekennen en inhouden uitkering. 1. Aan de vrijwilliger die uit hoofde van zijn gewone beroep of bedrijf werknemer is in de zin van de Ziektewet wordt de uitkering waarop hij ingevolge artikel 31 aanspraak heeft door burgemeester en wethouders niet of gedeeltelijk toegekend in de gevallen waarin het bestuur van de bedrijfsvereniging of van de afdelingskas op grond van artikel 44, lid 1, onder c t/m g en ivan de Ziektewet aan de vrijwilliger de uitkering van ziekengeld waarop hij als werknemer in de zin van ge- noemde wet aanspraak kan maken, geheel of ten dele heeft geweigerd. 2. Indien de vrijwilliger uit hoofde van zijn beroep of bedrijf geen werknemer is in de zin van de Ziektewet, kunnen burgemeester en wet- houders de uitkering waarop hij ingevolge artikel 31 aanspraak heeft, geheel of gedeeltelijk inhouden: a. indien hij niet binnen redelijke termijn geneeskundige hulp in- roept en niet zich gedurende het gehele verloop der ziekte onder behandeling blijft stellen of indien hij de voorschriften van de behandelende geneeskundige niet opvolgt; b. indien hij gedurende ongeschiktheid tot werken zich schuldig maakt aan gedragingen, waardoor zijn genezing wordt beleninerd; c. indien het geneeskundig onderzoek voor een door burgemeester en wethouders aangewezen geneeskundige door toedoen van de vrijwilli- ger niet kan plaatshebben; d. indien hij niet zo spoedig mogelijk, in elk geval binnen 24 uur, na het intreden der ongeschiktheid daarvan mededeling heeft gedaan aan burgemeester en wethouders, of indien hij zich niet houdt aan de controlevoorschriften welke door burgemeester en wethouders zijn vastgesteld; in het eerstgenoemde geval wordt de uitkering in- gehouden over de dagen, voorafgaande aan de tweede dag na die van ontvangst van de ziektemelding; -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 60