26 mei 1988 68 o Artikel 32. Vergoeding geneeskundige kosten. 1. In geval van een ongeval, ontstaan in verband met de vervulling van zijn betrekkking, worden de vrijwilliger de te zijnen laste blijven- de naar het oordeel van burgemeester en wethouders noodzakelijk ge- maakte kosten van geneeskundige behandeling of verzorging vergoed tot ten hoogste liet bedrag waarvoor de gemeente zich terzake heeft verze- kerd. 2. Burgemeester en wethouders kunnen in de gevallen, waarin de in het eerste lid bedoelde kosten het bedrag waarvoor de gemeente zich ter- zake heeft verzekerd te boven gaan, een tegemoetkoming in de hogere kosten verlenen. Artikel 33. Uitkering in bijzondere gevallen. Indien geen sprake is van een ongeval doch wel van een ziekte welke is ontstaan of verergerd in verband met de vervulling van de betrekking, kan de raad in bijzondere gevallen een terzake door hem vast te stellen uitkering verlenen. Artikel 34. Begripsomschrijving. Onder vrijwi 11 igerbedoeld in de artikelen 30 t/in 33, wordt mede begre- pen de gewezen vrijwil1iger, voorzover deze de leeftijd, zoals bedoeld in artikel 61, lid 2, sub b, nog niet heeft bereikt. H00FDSTUK V. Geneeskundig onderzoek. Artikel 35. Keuring bij indiensttreding. De vrijwi11iger wordt periodiek onderworpen aan een geneeskundig onder- zoek door een door burgemeester en wethouders aangewezen geneeskundige, overeenkomstig de leidraad voor het keuren van burgerlijk overheidsper- soneeluitgegeven door de Rijks Geneeskundige Dienst. Artikel 36. Onderzoek naar arbeidsongeschiktheid. Ten aanzien van de vrijwilliger van wie op goede gronden wordt veronder- steld dat zijn lichamelijke of psychische toestand eeri beletsel vormt om de hem als vrijwilliger opgedragen werkzaamheden naar behoren te verrich- ten, wordt een qeneeskundig onderzoek door een door burgemeester en wet- -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 62