APZ 26 mei 1988 58 a Artikel 45. Verbod dragen dienstkleding en uitrustingsstukken. Het is de vrijwilliger verboden: 1. de dienstkleding en uitrustingsstukken te dragen wanneer hij geen werkzaamheden als vrijwilliger verricht, behalve in de gevallen waar- in burgemeester en wethouders daarvoor toestemming hebben verleend; 2. de dienstkleding en uitrustingsstukken aan derden ten gebruike te geven; 3. dienstkieding te dragen voorzien van: a. andere rangonderscheidingstekenen dan die verbonden aan de rang welke betrokkene bekleedt; b. insignes en andere onderscheidingstekenentenzij tot het dragen daarvan hetzij van regeringswege, hetzij door burgemeester en wethouders, toestemming is verleend. Artikel 46. Gebruik motorrijtuig. Het is de vrijwilliger slechts toegestaan een motorrijtuig, in de zin van de Wet aansprakelijkheidsverzekering motorrijtuigen, te gebruiken ten behoeve van zijn werkzaamheden als vrijwi11iger, indien en voorzo- ver hem daartoe door of namens burgemeester en wethouders toestenning is verleend. Aan deze toestemming kunnen bepaalde voorwaarden worden verbonden. Artikel 47. Schadevergoeding aan gemeente. 1. De vrijwil1iger kan worden verplicht tot gehele of gedeeltelijke ver- goeding van door de gemeente geleden schade, voorzover deze aan zijn grove schuld is te wijten. 2. Het bedrag van de schadevergoeding en de wijze van inhouding daarvan op zijn vergoeding worden niet vastgesteld dan nadat de vrijwilliyer in de gelegenheid is gesteld zich schriftelijk of mondeling te ver- antwoorden en over de wijze van inhouding zijn wensen kenbaar te ma- ken. Hij kan zich bij deze verantwoording door een raadsman doen bij- staan. -17-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 65