APZ 26 mei 1988 58 a door hen aangewezen vertegenwoordiger. De vrijwilliger kan zich bij deze verantwoording door een raadsman doen bijstaan. De verantwoor- ding vindt niet eerder dan 6 maal 24 uur en niet later dan 12 maal 24 uur plaats. Op verzoek van de vrijwilliger kan van deze termijnen worden afgeweken. 2. Geschiedt de verantwoording mondeling, dari wordt daarvan binnen 36 uur proces-verbaal opgemaakt, dat na voorlezing wordt getekend door hem te wiens overstaan de verantwoording heeft plaatsgehad en door de vrijwil1iger. Weigert de vrijwilliger de ondertekening, dan wordt daarvan in het proces-verbaalzo mogelijk met vermelding der rede- nen, melding gemaakt. Een afschrift van het proces-verbaal wordt de vrijwilliger uitgereikt. 3. Indien de vrijwilliger zulks verlangt, worden hij en zijn raadsman in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de ambtelijke rappor- ten of andere bescheiden welke op de hem ten laste gelegde feiten be- trekking hebben. Artikel 53. Besluit tot strafoplegging. Van het besluit tot strafoplegging, dat met redenen moet zijn omkleed, wordt onverwijld aan de vrijwilliger tegen ontvangstbewijs een afschrift verstrekt. Daarbij wordt tevens medegedeeld binnen welke termijn en bij welk orgaan beroep open staat. Artikel 54. Tenuitvoerlegging straf. De straf bedoeld in artikel 51, lid 1, onder b t/ni d, wordt niet ten uit- voer gelegd zolang zij niet onherroepelijk is geworden, tenzij bij de strafoplegging onmiddellijke tenuitvoerlegging is bevolen. HOOFDSTUK VIII. Schorsing en ontslag. Artikel 55. Schorsing. 1. Onverminderd het bepaalde in artikel 51 kan de vrijwilliger door burge meester en wethouders worden geschorst: a. wanneer hem het voornemen tot bestraffing met onvoorwaardelijk ont- slag is te kennen gegeven of hem van de oplegging van deze straf me dedeling is gedaan; -19-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 67