26 mei 1988 58 a b. wanneer tegen hem volgens de terzake geldende bepalingen van liet Wetboek van strafvordering een bevel tot inverzekeringstel1ing of voorlopige hechtenis wordt ten uitvoer gelegd; c. wanneer tegen hem een strafrechtelijke vervolging wegens misdrijf wordt ingesteld; d. in andere gevallen waarin schorsing wordt gevorderd door het be- lang van de dienst. 2. Het schorsirigsbesluit bevat in ieder geval a. een aanduiding van het tijdstip waarop de schorsing ingaat; b. een nauwkeurige aanduiding van de in het eerste lid bedoelde om- standigheid of omstandighederi welke tot de schorsing aanleiding heeft of hebben gegeven; c. een zo nauwkeurig mogelijke aanduiding van de duur der schorsing. Artikel 56. Ontslagbesluit. Het, besluit van burgemeest.er en wethouders tot het verlenen van ontslag wordt op schrift gesteld, nret vermelding van de datum van ingang van het ontslag dan wel een omschrijving of aanduiding van die datum, als- mede nauwkeurig de grond waarop het ontslag berust. Artikel 57. Ontslag op eigen verzoek en aanhouden ontslag. 1. Indien de vrijwilliger ontslag verzoekt, wordt hem dit eervol ver- leend. 2. Dit ontslag wordt niet verleend met ingang van een datum gelegen bin- nen een maand dan wel later dan drie maanden na de datum waarop het verzoek om ontslag is ingekomen. 3. Indien de vrijwilliger dit verzoekt, kan van het bepaalde in het tweede lid worden afgeweken. 4. Indien een strafrechtelijke vervolgen tegen de vrijwilliger aanhangig is, of indien overwogen wordt hem in aarimerking te brengen voor disci- piinaire straf, kan het nenten van een beslissing op een verzoek om ontslag worden aangehouden totdat de uitspraak van de strafrechter of de beslissing inzake de disciplinaire straf onherroepelijk is geworden. -20-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 68