wo 26 inei 1988 HERIHRICHTING WIJK TEH OOSTEH VAM DE RAADHUISSTRAAT 48 Heemstede, 10 mei 1988. Aan de raad, Op 9 juni 1987 hebben wij het programma van uitgangspunten reconstruc- tie Raadhuisstraat e.o. (pvu) vastgesteld. Op basis hiervan is een plan opgesteld voor de herinrichting van de wijk ten oosten van de Raadhuis- straat. fla een eerste bestuurlijke behandeling in januari is het ontwerp- herinrichtingsplan voorgelegd aan de bewoners. Op basis van hetgeen op de drie inspraakavonden en in schriftelijke reacties naar voren is ge- bracht zijn de ontwerp-herinrichtingstekeningen op onderdelen aange- past en verwerkt tot een definitief plan. Planbeschrijving In grote lijnen komt het herinrichtingsplan overeen met de bestaande situatie met uitzondering van de maatregelen in het kader van de in- stelling van een maximum snelheid van 30 kmh. De minimum trottoirbreedte bedraagt 1.50 m. In het merendeel van de straten is dat evens de maximum maat. Wel is zoveel mogelijk getracht vertikale elementen zoals lichtmasten en verkeersbordpalen zodanig te situeren dat dit niet ten koste gaat van de vrije doorgang. In de Post- laan is aan de noordzijde een breder trottoir geprojekteerd ten behoeve van de voetgangersroute Raadhuisstraat-Heemsteedse Dreef (o.a. in ver- band met de zeer druk gebruikte bushalte op de hoek Dreef-Van den Eijnde- kade). De trottoirverharding bestaat uit (nieuwe) grijze 30*30 cm tegels. Tussen het trottoir en de naastgelegen rijbaan of parkeerstrook is een normaal hoogteverschi1 door middel van een trottoirband. Alleen ter plaatse van een plateau of drempel vervalt het hoogteverschi1 - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 7