WÜ 26 inei 1988 48 Bij de iriritten is, voor zover er een parkeerstrook gesitueerd is, het trottoir uitgebogen tot aan de rijbaan. Op deze wijze wordt de aan- wezigheid van de inrit nadrukkelijk kenbaar gemaakt waardoor er rior- maliter minder overlast zal ontstaan door fout-parkeerders Alle inritten zullen voorzien worden van zgn. "inritbanden" terwijl het trottoir ter plaatse uitgevoerd wordt in dikke tegels. Net zoals in de wijk ten oosten van de Binnenweg is gebeurd zullen door middel van paaltjes de hoeken van de straten gevrijwaard blijven van geparkeerde auto's. Elders zal, waar nodig, ook worden over- gegaan tot het plaatsen van anti-parkeerpaaltjesOp deze wijze wordt invuiling gegeven aan het gestelde in het PVU. Bij de bepaling van het aantal te realiseren parkeerplaatsen is uitge- gaan van de behoefte aan bewonersparkeren zoals die zich in de avond- en nachturen op straat manifesteert. Daarbij behoren ook de auto's van bewoners van o.a. de Heemsteedse Dreef, de Raadhuisstraat en het Raadhuisplein. Tevens is rekening gehouden met een zeker surplus van- wege de toename van het autobezit en fluktuaties in het aanbod. Tenslotte is bij de "publieksaantrekkende gebouwen" het aantal parkeer- plaatsen gemaximaliseerd. De breedte van een parkeerstrook bedraagt 1.80 m. terwijl de lengt.e afgestemd is op een stramienmaat van 5.50 m. De verharding bestaat uit gebakken klinkers welke thans in de straat c.q. de parkeerstrook liggen. De rijbaanbreedte in de H. de Keyserlaan, L. de Keylaan, Dr P. Cuypers- laan en J. van Campenstraat bedraagt 3.50 m. Ruimte voor een bredere rijbaan is niet aanwezig. Voor de Postlaan en de Havenstraat is een maat van 4.50 m. aangehouden. Overigens komen de meeste maten overeen met de huidige situatie. Evenals in de parkeerstrokeri zal de bestrating van de rijbaan bestaan uit de thans aanwezige klinkers. Het in het PVU vastgelegde uitgangspunt dat de straten in de wijk ten oosten van de Raadhuisstraat ingericht worden als 30 kmh-gebied heeft uiteraard konsekwenties voor de wijze van inrichting.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 8