WE 30 juni 1988 AANSCHAF VERKEERSMETHODE T.B.V. OE CRAYENESTERBASISSCHOOl 66 Heemstede, 31 mei 1988. Aan de raad, De directeur van de Crayenesterbasisschool heeft verzocht een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een nieuwe methode voor het verkeersonderwijs t.b.v. de groepen 1 en 2. De huidige verkeersmethode is reeds meer dan 12 jaar in gebruik (af- schrijvingstermijn LONDO) en beantwoordt zowel inhoudelijk als didac- tisch niet meer aan de eisen van het huidige verkeersonderricht. Het schoolteam van de Crayenesterbasisschool heeft de ontwikkeling van de methode "Straatwerk" door Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met de Educatieve Uitgeverij De Ruiter op de voet gevolgd. Voor de kleu- ters (groepen 1 en 2) is de methode thans gereed en door het schoolteam met enthousiasme ontvangen. Wanneer de methode voor de groepen 3 t/m 8 gereed is, zal tot verdere vervanging worden overgegaan. De kosten van aanschaf voor de groepen 1 en 2 bedragen f 1.300,-- inclu- sief omzetbelasting. Verkeersonderwijs valt onder de bevordering sociale redzaamheid. De normen die in het rapport van de commissie L0ND0 worden gegeven voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de bevordering sociale redzaamheid voor 4- en 5-jarigen worden niet overschreden. De gemeente ontvangt voor vervanging onderwijsleerpakket van het rijk via het vergoedingsstelsel basisonderwijs een vergoeding via de post "materiële voorzieningen t.b.v. de instandhouding. De kosten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. De normale eisen te stellen aan het onderwijs worden niet overschreden. Onder aanbieding van een ontwerp-raadsbesluit stellen wij u voor een kre diet van 1.300,-- beschikbaar te stellen voor de vervanging van de ver keersmethode t.b.v. de groepen 1 en 2. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 25