WE 30 jurti 1988 62 OVERDRACHT KLEEDKAMERS EN SLOOP TRIBUNES OP HET GEMEENTELIJK SPORTPARK Heemstede, 31 mei 1988 Aan de raad, Op het gemeentelijk sportpark is reeds enige tijd geleden een aanvang gemaakt met een verdere terugdringing van de gemeentelijke bemoeiingen met het beheer van de sportakkommodaties. In het kader hiervan is naast de overheveling van bepaalde werkzaam- heden naar de gebruikers ook reeds een aantal kleedakkommodaties over- gedragen aan de vaste huurders hiervan. Van de voor een dergelijke overdracht in aanmerking komende akkommodaties zijn op dit moment het stenen kleedgebouw en de houten staantribunes annex kieedruimten nog in eigendom bij de gemeente. 1. Het betreffende stenen kleedgebouw is hoofdzakelijk in gebruik bij de voetbalvereniging Racing Club Heemstede (R.C.H.). Echter ook de soft- ballclub De Pinguins maakt gedurende de zomermaanden gebruik van een deel van het gebouw. Aangezien de voetbalvereniging R.C.H. als grootste gebruiker moet worden aangemerkt, stellen wij u voor het beheer van het gebouw aan deze vereniging over te dragen. Bij deze overdracht zullen de belangen van de softballclub middels het opnemen van de nodige bepalingen hiertoe in de betreffende akte veilig moeten worden gesteld. Wij geven er in dit geval de voorkeur aan om de voorgestelde overdracht te laten geschieden via het verlenen van het recht van opstal en niet via een eigendomsoverdracht van de grond c.a. Onze voorkeur voor het opstalrecht is gebaseerd op het gegeven, dat bij beëindiging van' dit recht de grondeigenaar de gemeente) opnieuw eigenaar wordt van het kleedgebouw. Hierbij dient echter wel te worden aangetekend, dat de grondeigenaar dan de verplichting heeft de opstalhouder een vergoeding te betalen, tenzij dit uitdrukkelijk anders is geregeld in de betreffende akte. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 5