APZ 21 juli 1988 76 Artikel 11 Om tot een zo evenwichtig mogelijke verdeling van zetels in het da- gelijks bestuur over de categorieën van gemeenten en de verschillende regio's in de provincie te komen, is gekozen voor de onderhavige zetelverdeling. De vakorganisaties en de afdeling Noord-Holland van de V.N.G., die formeel geen deelnemers zijn van de gemeenschappelijke regeling, maken gezien hun betrokkenheid bij het bestuursdienstonder- wijs deel uit van het dagelijks bestuur. Ingevolge het bepaalde in de Wet gemeenschappelijke regelingen kunnen zij geen lid zijn van het algemeen bestuur, omdat zij zoals hierboven vermeld formeel geen deel- nemers zijn. Artikel 15 De voorzitter moet wettelijk door en uit het midden van het algemeen bestuur worden gekozen. Hij is voorzitter van het algemeen dagelijks bestuur. Ten aanzien van de plaatsvervangend voorzitter is in dit artikel be- paald om daarvoor eveneens de keuze door en uit het algemeen bestuur te laten doen. Artikel 19 Ten aanzien van de bevoegdheidsverdeling over de bestuursorganen van de regeling bevat artikel 57 van de Wet gemeenschappelijke regelingen een imperatieve bepaling. De regels, in ruimste zin, welke bij of krachtens de wet zijn gesteld voor de verdeling van de bevoegdheden van de provinciebesturen over de provinciale bestuursorganen zijn van overeenkomstige toepassing. Gekozen is voor de duidelijkheid in een apart artikel in de regeling artikel 57 voornoemd van overeenkomstige toepassing te verklaren. - 27 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 119