APZ 21 juli 1988 76 Artikel 20 t/m 22 Er is van afgezien om in de regeling de informatie- en verantwoordings- plicht uitputtend te regelen. Aan de wettelijke vereisten is echter geheel voldaan. De afzonderlijke deelnemers kunnen - na het aangaan van de regeling - nog besluiten tot een verdergaande informatie- en verantwoordingsregeling. Artikel 23 De regeling van de bezetting komt overeen met de bestaande organisatie- structuur. Artikel 26 Het bepaalde in dit artikel komt inhoudelijk overeen met de huidige situatie. Artikel 29 Voor de deelnemersbijdragen van de gemeenten is gekozen voor het in- wonertal als criterium. Voor de deelnemersbijdrage van de provincie lijkt dit een minder juiste maatstaf omdat de verhouding inwonertal - ambtelijk apparaat voor de provincie heel anders ligt dan bij de gemeenten. Een beter criterium is om de provinciale bijdrage gelijk te stellen aan die van een deelnemen- de gemeente, waarvan de grootte van het personeelsbestand gelijk is aan die van de algemene dienst van de provincie, of deze het dichtst benadert. Voor de aan de regeling deelnemende openbare lichamen geldt helzelfde. Voor de Vereniging van Noordhollandse Waterschappen is de bijdrage - overeenkomstig gemaakte afspraken - vastgesteld op minimaal 30.000,-- per jaar. Het algemeen bestuur heeft echter de mogelijkheid een hogere bijdrage vast te stellen naar rato van de verhoging zoals die kan op- treden ten aanzien van de bijdragen van de overige deelnemers. - 28 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 120