wo GEWIJZIGD EXEMPLAAR 21 Jul I 1988 SUBSIDIEREGELING INZAMELING OUD PAPIER 82 Heemstede, 29 juni 1988. De milieuraad heeft mogelijkheden aangedragen die de inzameling van oud papier kunnen bevorderen, c.q. verbeteren ten opzichte van de huidige situatie. Voorgesteld is om papierbakken te plaatsen en een garantiesub- sidie te verlenen op ingezameld oud papier. Voor wat betreft de papierbakken zal worden overgegaan tot het plaatsen van een vijftal bakken, om te beglnnen voor een jaar op proef. Daarnaast stellen wij u voor een subsidieregeling vast te stellen voor de inzameling van oud papier. In de gemeente Heemstede zijn momenteel 14 scholen, verenigingen en in- stellingen actief 1n het inzamelen van oud papier. Op jaarbasis wordt to- taal ong&veer 475 ton oud papier ingezameld. Deze cijfers zijn gebaseerd op de opbrengsten van 1985 en 1986. In de concept-verordening wordt uitgegaan van een garantieprijs van 2 cent per kilogram ingezameld oud papier. Deze subsidie wordt slechts ver- leend indien de opbrengst van een kilogram oud papier 5 cent of minder 1 Pe aan de subsidieregeling verbonden kosten worden geraamd op onge- veer 9.500,-- op jaarbasis, in de meest ongunstige situatie. Indien invoering van een subsidieregeling achterwege zou blijven, 1s de kans groot dat verschillende scholen en instellingen de inzamelactivitei- ten staken omdat de inspanning in geen enkele verhouding meer staat tot de opbrengst. De papierprijs is namelijk al geruime tijd zeer laag (1 of 2 cent per kilogram). Het afvalaanbod zal in die situatie niet onaanzien- lijk stijgen. Dit brengt hoge kosten met zich mee in de vorm van vervoer en verwerking van afval. Resumerend stellen wij u voor een verordening vast te stellen conform bijgaand concept en een krediet ter grootte van het genoemde bedrag te verienen, hetwelk ten laste komt van de post onvoorzien. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1- Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 135