APZ 21 juli 1988 REPRESENTATIVITh'ITSVERKLARING LOCALE OMROEP (II) 89 Heemstede, 14 juli 1988. Aan de raad, Op 28 mei j.l. heeft u ons gemachtigd aan het Commissariaat voor de me- dia mede te delen dat zowel de progranmaraad van "De Branding" als de prograitmaraad van de Stichting Algemene Locale Omroep Heemstede repre- sentatief te achten is voor de belangrijkste in de gemeente voorkomende maatschappelijke, culturele, godsdienstlge en geestelijke stromingen, alsmede dat naar het oordeel van uw raad beide instellingen zullen vol- doen aan de overige in artikel 30 van de Mediawet genoemde voorwaarden. In zijn brief van 15 juni j.l. heeft de comnissaris voor de Media ons medegedeeld dat in artikel 42, lid 2, van de Mediawet is bepaald dat er per gemeente slechts aan éën omroepinstelling zendtijd kan worden toege- wezen. Voorts is in dit artikel bepaald dat indien meer dan één omroep- instelling aan de eisen voldoet die de Mediawet aan een locale omroep- instel1ing stelt, de gemeente het samengaan van die instellingen dlent te bevorderen. In verband met het bovenstaande hebben wij beide kandidaat-zendgemach- tigden uitgenodigd voor een gesprek dat op 12 juli j.l. heeft plaatsge- vonden. Helaas hebben wij moeten vernemen dat toenaderingspogingen tus- sen de partijen geen positief resultaat hebben gehad. Zowel De Branding als de Stichting ALOH zljn tot de conclusie gekomen dat uw raad in deze kwestie een beslissing zal moeten nemen. Omdat de meerderheid van ons college van oordeel 1s dat De Branding de meest geschikte kandidaat is voor het verzorgen vsjj locale omroepprogram- ma's, op grond van de argumenten dat deze vereniging een ruime ervaring heeft met het maken van programna's en reeds werkzaarn is ten behoeve van bepaalde sectoren van de Heemsteedse samenleving stellen wij u voor De Branding aan te wijsen als meest geschikte kandidaat. Eén lid van ons college is voor aanwijzing van de Stichting ALOH. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, A. Buiter, l.s. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 163