wo 21 juli 1988 72 en vloeiende ruimtelijke overgangen. In de zuid-west as van het hoofdgebouw ligt een symmetrische (barok)tuin met buxushagen. In de buitenplaats ligt een vijver. Langs de zuid-west grens loopt een gegraven beek die op de buitenplaats ontspringt. Op deze buitenplaats zijn een klooster en een categoriaal verpleegtehuis (ca. 60 bedden) van de Congregatie der Zusters van de Voorzienigheidgevestigd. Deze landelijk werkende congregatie ziet zich uit organisa- torische en bedrijfseconomische overwegingen genoodzaakt tot centralisatie van haar aktiviteiten over te gaan. Voor deze centralisatie is het noodzakelijk om de bestaande voorzie- ningen die op deze buitenplaats zijn gevestigd aan te passen en uit te breiden. De uitbreiding betreft voornamelijk het klooster. Hier zal de huidige capaciteit van 86 plaatsen uitgebreid moeten worden tot ca. 160 plaatsen. Naast de uitbreiding van het aantal plaatsen bestaat er behoefte aan een aantal voorzie- ningen in de ondersteunende sfeer, waaronder recreatie- ruimte, huiskamers, berging- en opslagmogelijkheden, etc. welke niet in de bestaande bebouwing kunnen worden gereali- seerd. Naast de hiervoor omschreven uitbreidingsbehoefte dienen de bestaande kamers aangepast te worden aan heden- daagse normen en behoeften. De uitbreidingswensen maken het noodzakelijk om te komen tot een uitbreiding van de bestaande bebouwing. De uitbreiding zal volledig in de bestaande bebouwingsstructuur worden geïntegreerdgedeeltelijk worden vleugels van het complex vervangen, vergroot of aangebouwd. De in het plan toegestane bebouwingsdiepte laat qua maatvoering een economisch uitvoerbare en organisatorisch wenselijke bebouwing toe. Tevens wordt de mogelijkheid gegeven om in een gedeelte van het binnenterrein een lage bebouwing toe te staan. De bouwhoogte zal niet behoeven te worden vergroot. Naast de hiervoor genoemde wensen tot uitbreiding van de bestaande bebouwing dient tevens rekening gehouden te worden met een beperkte uitbreiding qua funktie: nl. naast de verzorgingsfunctie voor bejaarden zal Bosbeek ook plaats moeten kunnen bieden aan de huisvesting van niet bejaarde religieuzen. Deze functie-uitbreiding heeft echter geen ruimtelijke gevolgen. De situering van de uitbreiding is zodanig dat de bestaande kwaliteiten van de buitenplaats er niet door worden aange- tast. De bebouwing heeft, overeenkomstig de andere in deze herziening opgenomen instellingen, de bestemming Maatschap- pelijke doeleinden gekregen, met voor het gedeelte waarin het klooster is gevestigd, c.q. kan worden uitgebreid de subbestemming bejaardenvoorzieningen en voorzieningen voor religieuzen (Mrb) en voor het gedeelte waarin het verpleeg- tehuis is gevestigd de subbestemming medische voorzieningen en voorzieningen voor religieuzen (Mmr). De op de buiten- plaats aanwezige woningen zijn als zodanig bestemd. De 48

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 48