wo 21 juli 1988 72 In de nota "Provinciaal Beleid Landgoederen" staat als centrale aanbeveling "dat alle landgoederen die ons nog resten behouden dienen te blijven". "Ter voorkoming van verval" beveelt de nota de woonfunktie aan "als meest gewenste funktie". De gemeente ondergraaft, door slechts êén extra bouwlokatie toe te staan, het provinciale beleid. De door de gemeente aangewezen extra bouwlokatie is u1t maat- schappelijk en financieel oogpunt hoogst ongelukkig. De bouwlokatie is ingetekend op de plaats waar nu de garages en berging zijn gesitueerd, deze gebouwen staan dicht bij de centrale woonlokatie van de villa "Bloemenoord". Beide gebouwen zouden elkaar in de weg staan. Ook funktioneel zou het hinderlijk zijn wanneer twee bouwlokaties zo dicht bij elkaar gevestigd zouden zijn door gebrek aan privacy. Bovendien zou sprake zijn van kapitaalsvernietiging bij de afbraak van de bestaande, functionele bijgebouwen en van ernstige waardevermindering van de bestaande villa. In het aangehaalde Koninklijk Besluit werd onder meer goed- keuring onthouden aan de in het bestemmingsplan "Natuurge- bieden" geprojekteerde 3 bouwlokaties op Dennenheuvel Bij de overwegingen van de Kroon werd niet alleen gesteld dat 1n het oostelijke gedeelte woonbebouwing slechts aanvaardbaar is, voorzover het bestaande lokaties betreft. Overwogen werd voorts "dat deze lokaties de verdere verkaveling van het landgoed zullen bevorderen, dat het daarom het scheppen van verspreid liggende nieuwe woonlokaties dient te worden tegenge- gaan" en verder "dat deze woningen aanvankelijk mede bedoeld waren als garantie voor het onderhoud van het aanwezige bosbestand, doch dat zij tot dat doel niet zullen kunnen dienen, aangezien het des- betreffende westelijke gedeelte van het landgoed inmiddels is ver- kocht". Hierin is geen wijziging opgetreden.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 4