wo 21 juli 1988 72 Dc grondcn dic direkt aansluiten aan de bebouwing zijn zodanig intensief in gebruik en ingericht ten behoeve van de medische funktie van het landgoed dat voor deze gronden de bestemming Natuurgebied niet in overeenstemming met de feitelijke situatie zou zijn, zodat de bestemming Maatschap- pelijke doeleinden, subbestemming medische voorzieningen hiervoor is opgenomen. Hier is tevens een toelaatbaar geacht aantal m2 erfbebouwing ten behoeve van fietsenstallingen e.d. opgenomen. Ten behoeve van een langlopende renovatie van de bestaande bebouwing is een bouwmogelijkheid voor huisvesting van de bewoners in een centrale open ruimte tussen bestaande bebouwing gesitueerd. Deze is als voor- lopige bestemming in het plan opgenomen, en doet als zodanig geen inbreuk op bestaande waarden en kwaliteiten van het landgoed Voor de afzijdig gelegen en niet specifieke medische voorzieningen van de Hartekamp zoals een sportveld, kweekkas en dierenweiden is de aanduiding Rekreatie (r) opgenomen. De dierenverblijven en de kas zijn binnen deze aanduiding apart als bouwwerk geregeld. De bestaande parkeeraccommo- datie is eveneens in dit systeem opgenomen, waarbij de aanduiding Verkeer (v) is gehanteerd. Hierbij kan worden opgemerkt dat de regelgeving niet automatisch behoeft te leiden tot een velling van het ter plaatse aanwezige boombestand. Ruimtelijk vormt het boombestand een geïnte- greerd onderdeel van de aangrenzende bos- en natuurge- bieden, waarbij de parkeerplaatsen tussen de bomen zijn gegroepeerd in kleine eenheden en aantallen. Uitgangspunt bij het beheer van de gronden zal dan ook moeten zijn het instandhouden c.q. verbeteren van de bestaande natuurweten- schappelijke en landschappelijke kwaliteiten, waarbij de bossen, solitaire bomen, grondslag en grondwaterstand essentiële, samenhangende factoren zijn. De gronden van het landgoed met een duidelijke natuurweten- schappelijke en landschappelijke waarde hebben de bestemming Natuurgebied gehouden. De toekomstige geluidbelasting op de gevel van het geplande therapiegebouw bedraagt 50 dBAde voorkeursgrenswaarde wordt dus niet overschreden (zie bijlage). Van de bestaande bebouwing is een gebouw tamelijk dicht bij de Herenweg gelegen. De afstand tot de as van de weg bedraagt 18.00 m. De geluidbelasting bedraagt zonder de 5 dB(A)-aftrek van art. 103 Wgh 67 dBA 2.9 Mariënheuvel en Boskant De buitenplaats grenst aan de Glipperdreef en wordt aan de noord- en westzijde. omgeven door de bossen van het wandelbos Groenendaal. De zuidelijke begrenzing wordt gevormd door relatief laag gelegen open agrarische gronden, waar o.a. een kwekerij is gevestigd. Evenals de overige buitenplaatsen ten oosten van de Herenweg komt vooral in het zuidelijk en westelijk gedeelte van de buitenplaats veel gevarieerd 52

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 52