wo 21 juli 1988 72 relicf voor Het hoofdgebouw Mariënheuvcl vormt de ruimtelijkc dominante spil van de structuur van de buitenplaatsAan de zuidzijde ervan loopt radiaalsgewijs een drietal open zones. Deze zeer markantein landschapsstij1 opgebouwde vormgeving wordt benadrukt door een zeer gevarieerd oud boswaar de ver- schillen in voedselrijkdom en waterhuishouding goed merkbaar zijn. De hoger gelegen delen hebben voedselarme kenmerken, de lager gelegen delen vertonen alle kenmerken van voedsel- en waterrijkdom, echter zonder uitgesproken vochtige milieu's. Het bos is gemengd eiken-beuken bos, met op de hoogste koppen monumentale oude loof- een naaldbomen. De kruidenlaag vertoont kenmerken van een oud bos. De leeftijdsopbouw is gevarieerd. De genoemde open ruimten kunnen als schrale graslandvegetaties met o.a. mossen, korstmos en veldbies worden getypeerd, verwant aan Corynephoretalia In het zuid-oostelijk gedeelte, globaal tussen Mariënheuvel en Boskant, komt natuurlijk open water voorwaarbij de geringe hoogte verschillen tussen maaiveld en waterspiegel niet tot een uitgesproken typische vegetatie leidt. Het ter plaatse aanwezige bos kan getypeerd worden als voedselrijk, goed ontwikkeld elzen-essen bos. Het noordelijk gedeelte van de buitenplaats bestaat ult eikenbos met zeer oude exemplaren, terwijl langs de rand van Groenendaal naaldhout voorkomt. Door de Kroon is aan de uitbreiding van de bestaande bebouwing op dit landgoed goedkeuring onthouden aangezren omtrent de realisering van dit voornemen geen zekerherd bestond. Inmiddels zijn de plannen echter în een stadium gekomen dat realisering binnen de termijn van het onderhavige plan te verwachten valt. De uitbreiding is zodanig gesitueerd, dat aan de bestaande beplanting geen schade zal worden toege- bracht. Er mag dan ook vanuit gegaan worden dat de kwaliteit van het landgoed in natuurwetenschappelijke en landschap- pelijke zin niet in het geding komt. Bij de locatiekeuze hebben naast overwegingen van landschappelijke aard tevens overwegingen om te komen tot een zekere mate van afrondxng van de bestaande bebouwing een rol gespeeld. Voor de bebouwing op Mariënheuvel is de bestemming Maat- schappelijke doeleinden, subbestemming bejaardenvoor- zieningen en voorzieningen voor religieuzen (Mrb) gegeven. De niet-bebouwde gronden in de direkte omgeving van deze bebouwing zijn eveneens bestemd voor Maatschappelijke doeleinden subbestemming bejaardenvoorzieningen en voor- zieningen voor religieuzen. Hierop is alleen een maxrmaal aantal m2 erfbebouwing toegestaan. Voor de resterende gronden van het landgoed met een duide lijke natuurwetenschappelijke en landschappelijke waarde îs de bestemming Natuurgebied Ngehandhaafd. Op het terrein is een begraafplaats gevestigd welke alleen 53

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 53