wo 21 juli 1988 72 TOELICHTING OP KAART EN VOORSCHRIFTEN 31 Algemeen Voor een goed begrip en juiste hantering van dit bestem- mingsplan kunnen kaart en voorschriften niet onafhankeliik van elkaar gehanteerd worden. Zij zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. De indeling van de juridische regeling is als volgt: Hoofdstuk I bevat uitsluitend de bepalingen die een ver- klaring van begrippen of toelichting op bepaalde werkwijzen geven. In hoofdstuk II zijn alle voorschnften verzameld die te maken hebben met de bestemmingen. Hieronder vallen de bestemmingsomschrijvingen, de bouwvoorschriften en de gebruiksbepalingen. Ook de algemene vrijstellmgsbepalingen zijn in dit hoofdstuk opgenomen, omdat zij rechtstreeks te maken hebben met de overige bepalingen van dit hoofdstuk. De indeling van de artikelen die betrekking hebben op de afzonderlijke bestemmingen is als volgt: Het eerste qeeft de abstrakte doeleindenomschrijving aan, konform de bepalingen van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Deze doeleindenomschrijving wordt in het tweede lid nader qekonkretiseerd door te benoemen met welke voorzieningen deze doeleinden bereikt kunnen worden. In de daarop volgende leden zijn de voorschriften opgenomen waaraan de bouwwerken moeten voldoen. Aan het einde van dit hoofdstuk is een algemene gebruiksbepaling opgenomen die op alle bestemmingen betrekking heeft. Hoofdstuk III bevat een aantal noodzakeli]ke overgangsbepa lingen en het slotartikel. 3.2 De onderscheiden bestemmingen Met de bestemming Woondoeleinden zijn de diverse op de verschillende landgoederen en buitenplaatsen verspreid liqgende woongebouwen bestemd. Deze bestemming omvat zowel de oorspronkelijke landhuizen als de vaak meer penfeer qelegen personeelswoningen. Deze zijn veelal als zelt- standige woning in gebruik. Er is geen planologische noodzaak deze als dienstwonmg aan te merken zodat ze onder de bestemming woondoeleinden zijn gerangschiktHet aantai woninqen dat in een bestemmingsvlak gebouwd mag worden îs ook niet vastgelegd. Dit wordt bepaald door het toegestane bouwvolume en de bepalingen van de bouwverordening over de minimale woninggrootteDe woongebouwen die deel uitmaken 57

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 57